inkBOOK Classic: polski czytnik e-booków w przystępnej cenie

0
56

W sprzedaży pojawił się inkBOOK Classic, kolejny model czytnika e-booków marki inkBOOK. Classic to urządzenie dedykowane dla segmentu budżetowego, łączące w sobie prostotę obsługi oraz wysokiej klasy ekran E Ink Carta™, z bardzo konkurencyjną ceną. Dla resellerów dostępne w AB S.A. oraz PCF.

Nowy inkBOOK Classic to niedroga alternatywa dla czytników z wysokiej i średniej półki cenowej. Pomimo atrakcyjnej ceny, urządzenie oferuje nowoczesny, e-papierowy wyświetlacz oparty na technologii E Ink Carta™. Rozwiązanie to przekłada się na lepszy o 50% kontrast w stosunku do ekranów poprzedniej generacji. Technologia E Ink Carta™ zapewnia również wyraźniejszy obraz, redukując o 20% odbicia świetlne. Dzięki temu możliwe staje się komfortowe czytanie e-booków nawet w ostrym słońcu. W odróżnieniu od tabletu czy smartfonu, ekran inkBOOKa Classic swoją fakturą imituje kartkę papieru i nie męczy oczu nawet przy wielogodzinnym czytaniu.

Czytnik jest kolejnym po inkBOOK Onyx, produktem polskiej firmy Arta Tech z Wrocławia. W przypadku modelu Classic kluczowa jest prostota użytkowania. Czytnik dedykowany jest dla osób rozpoczynających przygodę z elektronicznymi książkami. Oferuje obsługę za za pomocą fizycznych przycisków oraz polskojęzyczny interfejs. Jest w stanie odczytać praktycznie każdy format elektronicznych publikacji. Nie ogranicza użytkownika – wbudowaną pamięć można rozszerzyć za pomocą karty microSD. Dostępna jest również komunikacja bezprzewodowa Wi-Fi.

Mimo niewielkich rozmiarów inkBOOK Classic pozwoli zabrać ze sobą w podróż tysiące książek i dokumentów. Idealnie sprawdzi się jako czytnik dla ucznia czy studenta. Użytkownicy inkBOOKów mają dostęp do ponad 3000 darmowych książek – polskich i światowych pozycji należących do klasyki literatury. Mogą swoje dokumenty bezpiecznie przechowywać w dedykowanej usłudze Midiapolis Drive.

inkBOOK Classic ma wymiary 163 x 115 x 7 mm i waży zaledwie 175 gram. Wytrzymała bateria pozwoli korzystać z czytnika nawet do kilku tygodni na jednym ładowaniu. Producent oferuje na urządzenie 24-miesięczną gwarancję door-to-door. inkBOOK Classic dostępny jest w ofercie AB S.A. oraz PCF (PC Factory). Sugerowana cena detaliczna urządzenia to 299 PLN brutto.

Strona internetowa produktu:  http://www.my-midia.com/#!inkbook-classic/sbaal