Amerykański dystrybutor, który liczył na wykup przez chiński podmiot….ma problemy! Ingram został zablokowany z wykupem przez Shanghai Stock Exchange, które ma ochotę zapytać o kilka niewygodnych szczegółów! Zwłaszcza że chodzi o niebagatelną kwotę $ 6 mld $ (5,4 mld €) w ramach przejęcia dystrybucji Ingram Micro US przez chiński konglomerat HNA Grupa.

Transakcja została zakwestionowana przez Shanghai Stock Exchange ze względu na wyniki finansowe broadliner`a, które nie są zadowalające. Jak podaje Wall Street Journal, zyski netto Ingram Micro dramatycznie spadły w okresie 2013 – 2015, i stąd Chińczycy żądają wyjaśnień w sprawie spadku wydajności. To o tyle istotne, że Ingram notuje znaczne niedoszacowania (to efekt ich polityki komunikacji).

Zainteresowane strony deklarują, że do końca roku (sic!) uda się sprzedaż trupa w postaci „znaczącej firmy dystrybucyjnej” w US.  Poczekamy i zobaczymy! Zainteresowane strony deklarowały zamknięcie procesu przejęciu do 29 lipca!

Smaczku tego przejęcia dodaje wniosek jednego z akcjonariuszy, który zablokował cały proces – Tianjin Tianhai poinformował o żądaniu dotyczącym więcej szczegółów zgodnie z pozwem wniesionym przeciwko Ingram przez jednego z jej akcjonariuszy , twierdząc, że dystrybutor „sprzedał się zbyt tanio i proces przejęcia odbiegał od litery prawa”.

Kurtyna! Będzie ciekawie!