Ingram Micro oficjalnym dystrybutorem Fujitsu w Polsce

0
140

Fujitsu w Polsce zyskało kolejnego oficjalnego dystrybutora, firmę Ingram Micro. Pełne portfolio produktów i usług Fujitsu będzie dostępne za pośrednictwem kanałów sprzedażowych Ingram Micro.

Rozpoczęcie współpracy z Ingram Micro jest naturalną konsekwencją rozwoju Fujitsu. To kolejny krok w strategii firmy, której celem jest zdobywanie nowych rynków i klientów. Podpisanie umowy dywersyfikuje i rozszerza nasze kanały sprzedaży. Odbiorcom usług i produktów Fujitsu pozwala korzystać z dopasowanej do ich potrzeb oferty, której wdrożenie trwa teraz o wiele krócej. Doceniamy doświadczenie Ingram Micro w kwestii oferowania kompleksowych rozwiązań. Razem chcemy budować mocne portfolio, oparte na zintegrowanych rozwiązaniach, skierowanych w głównej mierze do sektora SMB – komentuje Dariusz Kwieciński, Prezes Zarządu Fujitsu Polska oraz Dyrektor Zarządzający regionem Europy Wschodniej.

Dyrektor Zarządzający Ingram Micro Group Polska, Jacek Jędraszka, podkreśla, że produkty i usługi Fujitsu doskonale pasują do oferty firmy i świetnie będą ją uzupełniać. Fujitsu oferuje szerokie portfolio skierowane do klientów biznesowych. Podpisanie kontraktu dystrybucyjnego z Fujitsu do kolejny element ewolucji Ingram Micro w Polsce. Kilkanaście naszych zagranicznych oddziałów już współpracuje z Fujitsu, stąd pomysł aby również w Polsce wprowadzić do naszej oferty rozwiązania oferowane przez firmę — mówi Jędraszka.

Ofertę produktów i usług Fujitsu Ingram Micro zamierza kierować zarówno do tych klientów, którzy dotychczas nie korzystali z portfolio Fujitsu, jak i do tych, którzy doskonale je znają. Sprzedaż obejmować będzie prekonfigurowane, gotowe do wdrożenia produkty, które będą dostępne od ręki, takie jak serwery, czy notebooki wraz z akcesoriami, a także rozwiązania z zakresu przetwarzania, składowania i zabezpieczenia danych, dostępne w ramach rodziny ETERNUS DX, AF i CS.

Portfolio produktów storage uzupełnia szeroka oferta serwerów, które po połączeniu z produktami ETERNUS w rozwiązania PRIMFLEX oferują gotowe do wdrożenia prekonfigurowane rozwiązania dla środowisk wirtualnych, przetwarzania HPC czy środowisk SAP.

W ofercie Ingram Micro oprócz wspomnianych produktów dostępne będzie także rozwiązanie Fujitsu PalmSecure, czyli autorskie rozwiązanie biometrycznego dostępu do urządzeń, danych czy pomieszczeń oraz tradycyjne portfolio produktów CCD (Client Computing Devices).