infoShare 2016: Intel wspiera start-upy IoT

0
371

Intel jest partnerem technologicznym tegorocznego  infoShare (18-20.05), największej imprezy technologicznej w Europie Środkowo-Wschodniej.

[sam id=8 codes='false']

Krzysztof Jonak, dyrektor Intela w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, podczas gdańskiej konferencji doradzał start-upom z branży Internetu rzeczy (IoT) biorącym udział w warsztatach. W swoich komentarzach zwrócił uwagę, że dziś technologie umożliwiające budowanie innowacyjnych rozwiązań dla tego segmentu są dostępne dla każdego – również dla amatorskich konstruktorów.

– Internet rzeczy to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się gałęzi biznesu i technologii, a korzyści w coraz większym stopniu czerpią z niego zarówno przedsiębiorstwa, Krzysztof Jonakjak i klienci indywidualni – powiedział Krzysztof Jonak. – Otacza nas masa urządzeń podłączonych do sieci, coraz powszechniejsze stają się technologie ubieralne, inteligentne domy, miasta czy samochody. IoT to cały łańcuch wzajemnie powiązanych elementów – od czujników zbierających dane, poprzez urządzenia agregujące informacje, skończywszy na wielkich centrach danych, w których następujące przechowywanie i analiza informacji. Intel dostarcza zaś rozwiązania pozwalające budować każde z ogniw tego łańcucha. – dodaje Krzysztof Jonak.

Intel aktywnie wspiera twórców urządzeń i technologii wykorzystywanych w Internecie rzeczy – zarówno liderów branży, jak i domowych konstruktorów – tzw. makersów. Dlatego też firma została partnerem infoShare, wspiera w Gdańsku start-upy z tej dziedziny i demonstruje swoje rozwiązania, dzięki którym budowanie urządzeń połączonych z siecią jest łatwiejsze niż kiedykolwiek.

infoShare 2016, największa impreza technologiczna w Europie Środkowo-Wschodniej, odbywa się w gdańskim AmberExpo w dniach 18-20 maja. Intel jest partnerem technologicznym tego wydarzenia.