iiyama – kolejne nowości w LFD

0
37

iiyama wprowadza na rynek nowe dotykowe ekrany wielkoformatowe.  To urządzenia dedykowane salom wykładowym oraz konferencyjnym, wyświetlające obraz w rozdzielczości 4K oraz rozpoznające jednocześnie aż do 20 punktów dotyku.

Cechą charakterystyczną tej nowej serii monitorów jest możliwość udostępniania wyświetlanych materiałów online oraz tworzenie notatek bezpośrednio na ekranie i możliwość pracy bez zewnętrznych urządzeń.

Przekątne nowych paneli LFD (Large Format Display) iiyama to kolejno 65, 75 i 86 cali. Wszystkie monitory wyświetlają obraz w rozdzielczości 4K równej 3840 x 2160. Oznacza to, że na ekranie zmieścić można dokładnie 4 razy więcej treści niż w przypadku paneli o analogicznych rozmiarach, ale działających w rozdzielczościach Full HD.

Model o najmniejszej przekątnej, czyli ProLite TE6568MIS-B1AG doskonale sprawdzi się w mniejszych salach konferencyjnych, podczas prezentacji i pracy zespołowej. Największy monitor o przekątnej 86 cali, ProLite TE8668MIS-B1AG, to urządzenie dedykowane dużym salom wykładowym w szkołach i uczelniach wyższych, natomiast ProLite TE7568MIS-B1AG to model pośredni o przekątnej 75 cali, równie funkcjonalny co pozostałe monitory, a przy tym bardzo uniwersalny.

Wysoką jakość obrazu zapewniają matryce wykonane w technologii IPS. Wyświetlane kolory są żywe i nasycone, a kąty widzenia szerokie. Na jakość obrazu wpływa również wysoka jasność – 350 cd/m2 w przypadku modeli ProLite TE6568MIS-B1AG oraz ProLite TE7568MIS-B1AG i aż 375 cd/m2 w największym ProLite TE8668MIS-B1AG. Kontrast na poziomie 1200:1 oraz powłoka antyrefleksyjna AG naniesiona na ekrany uzupełniają doskonałą specyfikację.

Funkcjonalność

Nowe panele iiyama z serii 68-ej to monitory dotykowe, które pozwalają na swobodną interakcję z wyświetlanymi materiałami. Każdy z debiutujących na rynku ekranów rozpoznaje do 20 punktów dotyku jednocześnie. Obsługa dotykowa realizowana jest za pomocą czujników podczerwieni, co gwarantuje jej wysoką precyzję.

Urządzenia mają zaimplementowany system operacyjny bazujący na Androidzie, w którym na pierwszy plan wysuwa się oprogramowanie Note. To ono umożliwia tworzenie notatek za pomocą ekranu dotykowego, które mogą być dalej udostępniane poprzez usługi w chmurze. Panele mają także wbudowaną przeglądarkę internetową, co pozwala na wzbogacanie treści wykładów czy prezentacji o aktualne wydarzenia czy treści pobierane z sieci. Jako opcja dostępny jest także moduł WiFi, który pozwala na udostępnianie treści z dowolnego  i na dowolne urządzenie połączone z tą samą siecią co ekran.

Materiały audiowizualne mogą być wyświetlane z zewnętrznej pamięci USB lub z pamięci wbudowanej, co oznacza brak konieczności korzystania z komputera. Panele wspierają oprogramowanie Microsoft Office, co zapewnia dużą kompatybilność z różnymi formatami zapisu dokumentów. Urządzenia wyposażono w trzy porty HDMI, jedno gniazdo Display Port oraz złącze VGA i RCA.

Wszystkie monitory są przygotowane do pracy w trybie 24 godzin na dobę, 7 dni w tygodniu, mają wbudowane głośniki, a o ich odporność dba metalowa obudowa i szklana powłoka o grubości 4 mm pokrywająca cały ekran. Mniejszy ekran można powiesić na ścianie za pomocą odpowiedniego uchwytu w standardzie VESA 600 x 400 mm, większe natomiast są kompatybilne z uchwytami montażowymi VESA 800 x 600 mm.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here