II edycja ABC Data Technology Trends za nami!

1
495

Druga odsłona konferencji ABC Data Technology Trends odbyła się 14 marca 2018 roku w warszawskim centrum EXPO XXI. Wydarzenie wsparło kilkudziesięciu dostawców technologicznych, a gośćmi byli współpracujący z ABC Data resellerzy i integratorzy. Z myślą o nich przygotowano łącznie dwadzieścia dziewięć wystąpień i prezentacji technologicznych.

„Technologie przyszłości”, „Infrastruktura sieciowa jutra”, „Zarządzanie i bezpieczeństwo”, „Chmura” czy „Inteligentne sprzęty domowe” to tylko niektóre z licznych bloków tematycznych, w ramach których odbywały się wykłady. Poszczególne tematy omawiali przedstawiciele ABC Data oraz producentów sprzętu, jak Dell EMC, Intel, Microsoft, Xiaomi, Cisco, Acer, Canon, Candy czy Philips.

Ponad czterdziestu wiodących vendorów z obszaru IT i elektroniki użytkowej. Niemal trzydzieści prelekcji i prezentacji podzielonych na jedenaście bloków tematycznych oraz kilkuset resellerów z całej Polski. Za nami druga edycja ABC Data Technology Trends, wydarzenia technologicznego organizowanego przez ABC Data, dostawcę sprzętu IT w regionie CEE. Konferencja stanowi doskonałą okazję dla resellerów i integratorów do zdobycia nowej wiedzy oraz spotkania z największymi producentami branży IT. To również możliwość przetestowania najciekawszych rozwiązań, które znajdują się w ofercie ABC Data na 2018 rok.

ABC Data Technology Trends uroczyście otworzył Andrzej Kuźniak, Wiceprezes Zarządu ABC Data – Gdy zaczynaliśmy, komputery nie były powszechne, o zakupach bez wychodzenia z domu myśleli jedynie pisarze science-fiction, a gadżety na kształt naszych smartfonów pojawiały się co najwyżej filmach. Funkcjonowaliśmy w jednym kraju, w ofercie mieliśmy 550 produktów, w które zaopatrywaliśmy sześćdziesięciu resellerów – przypomniał początki działalności ABC Data Andrzej Kuźniak – Dziś ABC Data to według twórców raportu ITwiz Best 100 największa firma IT w Polsce (…). Jesteśmy prekursorem stosowania rozwiązań e-commerce, zaś w ofercie mamy ponad 80 tysięcy produktów. Obsługujemy ponad 13 tysięcy resellerów w ośmiu krajach Europy Środkowo-Wschodniej. I to właśnie specjalnie dla nich stworzyliśmy ABC Data Technology Trends – tłumaczy Andrzej Kuźniak.

Po krótkim wprowadzeniu w tematykę konferencji dokonanym przez Andrzej Kuźniaka, głos zabrali goście specjalni wydarzenia. Jako pierwsza, z prelekcją zatytułowaną „Cyfrowa Rewolucja – wyzwania stojące przed Polską” wystąpiła Anna Streżyńska, Prezes Zarządu MC2 Solutions i była minister cyfryzacji. – Mamy do czynienia ze zmianami, które już nie tylko dotyczą biznesu, ale przede wszystkim dotykają szerokich struktur społecznych, niejako wciągając i biznes i społeczeństwo obywateli w przemiany, które stają się ich udziałem. Nie tylko biernym, lecz także czynnym – przekonywała Anna Streżyńska – Każdy z nas musi umieć odnaleźć się w zupełnie nowych wyzwaniach edukacyjnych, w zupełnie nowych wyzwaniach biznesowych, lecz także nowych wyzwaniach jeśli chodzi o naszą codzienność, świat który nas otacza – mówiła Prezes Zarządu MC2 Solutions podczas swego wystąpienia.

Z kolei Maciej Piekarski, Senior Product Manager ICT w GfK Polonia przedstawił prezentację pt. „Trendy na rynku ICT”, opartą na wynikach badania sprzedaży resellerów GfK POS. Wynika z nich m.in., że w najbliższym czasie najbardziej perspektywiczne obszary do rozwoju działalności, związane są z takimi technologiami, jak Internet Rzeczy, Chmura, czy urządzenia mobilne. – W co warto inwestować? Po pierwsze smart home i systemy inteligentnego monitoringu. Te systemy stają się coraz prostsze, jednak aby działały naprawdę dobrze, wymagają profesjonalnej instalacji – przekonywał gości ABC Data Technology Trends Maciej Piekarski – Coś co na pewno będzie się rozwijać to Internet Rzeczy połączony z siecią 5G, a także zarządzanie danymi. Nie tylko jeśli chodzi o magazynowanie i backup danych, lecz także ich przetwarzanie i analizę. Dane to surowiec, paliwem jest informacja, a dziś wszyscy stawiamy na to, by wiedzieć jak najwięcej – mówił specjalista GfK.

Ostatnim gościem specjalnym był Thorsten Stiller, Senior Sales Enablement Manager Emea w Dell EMC. Przedstawiciel tej firmy wystąpił z interesującą prezentacją „Dell Technology Advantage”. W trakcie prelekcji przybliżył zgromadzonym gościom najważniejsze zalety rozwiązań Dell EMC, a także opowiedział o wyzwaniach, które stoją przed szefami działów IT, jak np. transformacja cyfrowa czy transformacja miejsc pracy.

Po zakończeniu oficjalnej część wydarzenia, resellerzy mogli udać się na wybrane przez siebie prezentacje i wykłady. Popularnością cieszyła się m.in. prelekcja Wojciecha Kotkiewicza, Systems Engineer Managera w ABC Data, dotycząca możliwości praktycznego wykorzystania rozwiązań Cisco Meraki w firmach z sektora SMB. – Choć pozycjonowane dla rynku SMB, są to rozwiązania skalowalne do dowolnych wręcz rozmiarów. Co istotne również w sposób rozproszony. Cechuje je duża łatwość obsługi i zarządzania oraz wiele funkcjonalności charakterystycznych dla urządzeń klasy enterprise – argumentował Wojciech Kotkiewicz – W skład oferty wchodzą przełączniki drugiej i trzeciej warstwy, punkty dostępowe dla sieci bezprzewodowej oraz urządzenia brzegowe. Wszystkie zarządzane są w jednakowy sposób, poprzez centralny interfejs administracyjny zlokalizowany w chmurze Cisco – Meraki Dashboard – tłumaczył specjalista.

ABC Data Technology Trends zakończono wieczorną Galą. W jej trakcie wręczono nagrody wyróżniającym się Partnerom Dystrybutora. Tytułem “Best Partner of The Year” wyróżniono firmę S&T Polska.

Nagrody przyznano także w takich kategoriach, jak “Best of Computers & Sotfware Partner ABC Data”, “Best of Components Partner ABC Data”, “Best Security Partner ABC Data”, “Best SMB Partner of The Year Partner ABC Data” czy “Most Innovative E-commerce Solution Partner ABC Data”.