IBM: macierze all-flash wspierające systemy kognitywne

0
681

Firma IBM zaprezentowała nowe modele pamięci masowych typu all-flash opracowane z myślą o obsłudze systemów kognitywnych oraz danych przetwarzanych w chmurze. Dzięki elastycznym możliwościom rozbudowy macierze IBM Storwize V7000F oraz IBM Storwize 5030F sprostają wymaganiom zarówno małych i średnich firm, jak i przedsiębiorstw o zasięgu globalnym. Jednocześnie firma ogłosiła uruchomienie programu o nazwie Flash In, który zapewni nowym klientom bezkosztową migrację danych z rozwiązań Dell i EMC na systemy IBM all-flash.

[sam id=8 codes='false']

v7000_diskIBM Storwize V7000F oraz IBM Storwize 5030F to kolejny krok IBM w celu wspierania przedsiębiorstw, które chcą czerpać maksymalne korzyści z wykorzystania technologii kognitywnych, utrzymując przy tym kontrolę nad kosztami. Ideą rozwiązania jest uproszczenie i optymalizacja infrastruktury informatycznej, tak by pozwalała na efektywne zarządzanie danymi gromadzonymi w chmurze prywatnej, publicznej i hybrydowej. Jednocześnie nowe systemy mają zwiększyć wydajność aplikacji kognitywnych, pozwalając na analizowanie danych w czasie rzeczywistym, a co za tym idzie umożliwić szybsze podejmowanie decyzji i odpowiednich działań.

Istotną zaletą nowych modeli IBM Storwize V7000F i IBM Storwize 5030F jest swoboda ich konfiguracji, począwszy od niewielkiego, podstawowego wdrożenia, aż po rozbudowaną infrastrukturę klasy korporacyjnej. Oba modele mają na celu szybszy transfer danych, co oznacza krótszy czas ich przetwarzania w newralgicznych aplikacjach.

  • Średniej klasy pamięć masowa all-flash w przystępnej cenie: IBM Storwize V7000F zwiększa wydajność nawet o 45 proc. i pozwala na skalowanie systemów klastrowych w górę i wszerz, w aspekcie wydajnościowym i pojemnościowym, pomagając tym samym organizacjom w efektywnym zarządzaniu szybko rosnącymi woluminami danych.
  • Pamięć typu all-flash klasy podstawowej: IBM Storwize 5030F oferuje wysoką wydajność i dostępność, przy zachowaniu kontroli nad kosztami.

Co ważne, systemy Storwize V7000F i Storwize V5030F pozwalają na zarządzanie zróżnicowanymi zasobami pamięci masowych, począwszy od baz danych, takich jak SQL Server i MySQL, aż po materiały cyfrowe, obejmujące treści nadawane w czasie rzeczywistym, multimedialne transmisje strumieniowe oraz nagrania z monitoringu wideo. Nowa technologia może również obsługiwać ogromne ilości danych pochodzących z Internetu Rzeczy (IOT).

– Wraz z coraz większą liczbą klientów i rosnącą ilością informacji o charakterze operacyjnym, bezpieczeństwo przechowywanych danych staje się kluczowe. Z kolei możliwość elastycznego rozbudowywania systemów pamięci masowej pozwala firmie na sprawne funkcjonowanie i rozwijanie działalności w kolejnych miejscach na świecie – mówi Leonardo Irastorza, Technology Revitalization & Global Shared Services Manager w przedsiębiorstwie turystycznym Royal Caribbean Cruises Ltd. – Wybraliśmy technologię IBM Flash, ponieważ dzięki niej jesteśmy w stanie zapewniać klientom korzystającym z naszych podróży wysoką jakość usług. I właśnie na tym opiera się nasz rozwój i sukces – na zadowoleniu gości.

Oprócz nowych modeli pamięci all-flash, firma IBM zaprezentowała program o nazwie Flash In. Jest to inicjatywa, która w prosty sposób pozwoli przeprowadzić bezkosztową migrację danych z rozwiązań Dell lub EMC na systemy IBM z rodziny all-flash. W ramach programu firmy, które będą chciały wymienić lub zmodernizować system pamięci masowej, otrzymają usługę migracji danych oraz instalacji rozwiązania.

Inicjatywa ma na celu wzmocnienie pozycji technologii all-flash na rynku pamięci masowych. IBM chce też pomóc swoim partnerom biznesowym w dotarciu do nowych klientów. Obecnie właśnie za ich pośrednictwem odbywa się 80 proc. sprzedaży macierzy IBM all-flash. Program jest skierowany nie tylko do potencjalnych, ale także do obecnych klientów, którzy łączą systemy IBM z rozwiązaniami innych producentów, jak Dell lub EMC, przez co funkcjonowanie infrastruktury może być zakłócone.

Firmy, które zdecydują się na migrację z Dell lub EMC mogą wybrać spośród następujących rozwiązań IBM: IBM FlashSystem A9000 lub IBM FlashSystem A9000R, IBM FlashSystem V9000, IBM FlashSystem 900, IBM DS8888, IBM Deep Flash 150 wraz z rozwiązaniem Spectrum Scale, a także z systemu VersaStack wraz z IBM FlashSystem V9000, IBM Storwize V7000F oraz IBM Storwize V5030F.