HPE – premiera OneView 3.0

0
194

Firma Hewlett Packard Enterprise zaprezentowała OneView 3.0, który umożliwi wykorzystanie inteligencji technologii definiowanych programowo dla wielu linii rozwiązań infrastrukturalnych HPE, m.in. HPE ProLiant, HPE BladeSystem, HPE 3PAR StoreServ, rozwiązań HPE Hyper Converged oraz HPE Synergy, pierwszej na rynku infrastrukturze komponowalnej.

Klienci oczekują obecnie uproszczenia codziennych działań – chcą uruchamiać aplikacje w krótszym czasie i mieć możliwość szybkiego wykorzystania najnowszych narzędzi takich jak Docker, SaltStack czy Chef. HPE OneView oferuje możliwość wykorzystania inteligencji technologii definiowanych programowo, automatyzację związana z wykorzystaniem szablonów obciążeń oraz otwartą integrację dzięki ujednoliconemu API – w efekcie organizację mogą udostępniać swoją infrastrukturę szybciej w celu podnoszenia efektywności.

Najważniejsze nowości w HPE OneView to:

  • Nowy globalny pulpit, który upraszcza obsługę IT w środowiskach znacznych rozmiarów oraz rozproszonych geograficznie, w tym także zarządzanie zdalnymi lokalizacjami. Pulpit prezentuje użytkownikom kompletny widok infrastruktury bez względu na faktyczną lokalizację sprzętu, a także obsługuje fizyczne, wirtualne, hiperkonwergentne i komponowalne infrastruktury.
  • Uproszczone kompleksowe zarządzanie przełącznikami w sieciach heterogenicznych – realizowane dzięki połączeniu HPE Intelligent Management Center (IMC) z OneView. Umożliwia to szybką i niezawodną automatyzację procesów manualnych.
  • Integracja z HPE Helion CloudSystem 10, który udostępnia indywidualne serwery fizyczne lub całe klastry wirtualizacyjne bezpośrednio z konsoli CloudSystem – to eliminuje wiele organizacyjnych działań niezbędnych do udostępnienia fizycznej infrastruktury zanim zostaną zdefiniowane oraz uruchomione usługi cloud.

„Organizacje potrzebują narzędzi, które pozwalają na uproszczenie operacji IT, odpowiadanie Ric Lewisna żądania biznesu i działanie w takim tempie jak dostawcy cloud. Liczy się także zwiększanie produktywności, bo w konsekwencji uwalnia się zasoby IT potrzebne do dostarczania nowych i innowacyjnych usług dla klientów” – mówi Ric Lewis, senior vice president oraz general manager w dziale Converged Datacenter Infrastructure w Hewlett Packard Enterprise. „Nasza misja polega na upraszczaniu IT dla klientów. Niezależnie od tego czy zarządzają i utrzymują infrastrukturę, posiadają tradycyjne aplikacje czy rozwijają nowe generujące przychody usługi w oparciu o aplikacje chmurowe – HPE OneView to silnik automatyzacji infrastruktury zbudowany z myślą o osiągnięciu tego celu.”

„HPE OneView to naprawdę sprytne narzędzie do zarządzania spójnością konfiguracji oraz egzekwowania zgodności z regułami w skali całej organizacji,” – mówi Michael York, inżynier systemowy w Asante. „Potrzebowaliśmy rozwiązania, które pozwoliłoby uruchamiać i skalować Epic w wielu centrach danych. Jesteśmy niewielką organizacją IT, dlatego chcieliśmy także odejść od samodzielnego projektowania i rozbudowywania infrastruktury w kierunku rozwiązań konwergentnych, które są gotowe do użycia i jednocześnie certyfikowane dla Epic. HPE spełniło wszystkie te wymagania a nawet więcej.”

HPE OneView 3.0 funkcjonalność:

  • Nowy mechanizm udostępniania dla platform HPE ProLiant DL. Klienci mogą teraz uruchamiać infrastrukturę serwerową zoptymalizowaną dla konkretnych obciążeń. Nowe monitorowanie obsługuje linię HPE Apollo, rozszerzając zasięg możliwości zarządzania o kolejne rozwiązania infrastrukturalne.
  • Migracja ze środowisk Virtual Connect do HPE OneView jest 4X szybsza i nie wymaga żadnego przestoju ani nie zakłóca działania żadnych usług.
  • Ekosystem partnerów HPE OneView powiększający się o SaltStack, SUSE, Eaton oraz nLyte, sprawia, że narzędzia do zarządzania partnerami, rozwojem aplikacji, chmurą i ośrodkami przetwarzania danych stają się jeszcze bardziej zwinne i efektywne.

HPE OneView 3.0 będzie dostępny w Q3.