HP podczas II edycji HP EMEA Innovation Summit w Barcelonie o najnowszych trendów w branży IT w tym o 3D oraz Immersive Computing, mających znaczący wpływ na postęp technologiczny.

0
1588

Druga edycja HP Innovation Summit zgromadziła w Barcelonie specjalistów, którzy dyskutowali na temat najnowszych trendów w branży IT. W tym roku skupiono się na 3D oraz Immersive Computing, obszarach mających znaczący wpływ na postęp technologiczny.

Na dorocznej konferencji HP EMEA Innovation Summit, która w dniach 22-23 maja br. odbyła się w Barcelonie, kluczowi klienci, przedstawiciele mediów i analitycy z całego świata dyskutowali o trendach w nowych technologiach. Tegoroczna edycja skupiła się na druku 3D oraz Immersive Computing – dwóch kluczowych obszarach, które mają znaczący wpływ na rozwój technologiczny.

Podczas sesji plenarnej omówiono rolę druku 3D w kolejnej rewolucji przemysłowej oraz zwrócono uwagę na innowacje HP w dziedzinie Immersive Computing, od tworzenia i współpracy w środowisku 3D do spersonalizowanych produktów oraz rzeczywistości wirtualnej i rozszerzonej. HP dzięki takim wydarzeniom przewiduje i wyjaśnia jak postęp technologiczny wpisuje się w cztery megatrendy, które kształtują nasz świat – urbanizację, zmiany demograficzne, innowacje oraz hiperglobalizację.

„Sposób, w jaki projektujemy, tworzymy i produkujemy  służy przyspieszeniu kolejnej rewolucji przemysłowej – powiedział Shane Wall, CTO w HP Inc. – Podczas konferencji Innovation Summit pokazaliśmy ponownie, że HP jest liderem w dziedzinie druku 3D oraz Immersive Computing i jak te technologie mogą stymulować nasz przyszły wzrost oraz innowacje.”

Drukarki 3D HP Jet Fusion w firmach Protolabs, Materialise i ZiggZagg

Podczas konferencji poinformowano też o zastosowaniu drukarek 3D HP Jet Fusion w firmach Protolabs, Materialise i ZiggZagg, które specjalizują się w innowacyjnej produkcji cyfrowej oraz ogłoszono współpracę z International Additive Manufacturing (IAM) 3D Hub. Przedstawiciele ZiggZagg, Ficep S3 i Sculpteo wyjaśnili jak ta technologia zmienia ich działalność. Trzy firmy, odpowiednio z Belgii, Hiszpanii i Francji, stworzyły nowe produkty i otworzyły nowe działy biznesowe dzięki drukowi 3D. Zwrócono również uwagę na liczne zastosowania druku 3D, w postaci lżejszych hełmów dla papieskiej Gwardii Szwajcarskiej, niestandardowego merchandisingu dla PepsiCo, kolektorów do samochodowych wyścigowych czy przemysłowych maszyn stosowanych w konstrukcji wieżowców.

Spersonalizowane obuwie

Z kolei na panelu o Immersive Computing przedstawiciele firm Superfeet i Brooks opowiedzieli, jak tworzą spersonalizowane produkty z wykorzystaniem specjalistycznych technologii skanowania i druku 3D. Obydwa przedsiębiorstwa działają na rynku obuwia sportowego i dzięki postępom w Immersive Computing mogą teraz projektować buty dostosowane do potrzeb poszczególnych biegaczy przy użyciu HP FitStation.

Więcej informacji o tegorocznej edycji HP Innovation Summit można znaleźć tutaj.