HP odświeża linie biznesowe swoich produktów

0
645

Odświeżona linia produktów obejmuje notebooki biznesowe HP EliteBook 800, mobilne stacje robocze HP ZBook 14u/15u oraz monitory 4K UHD HP EliteDisplay i Z Display. Firma aktualizuje również funkcje bezpieczeństwa HP Endpoint Security i prezentuje stację dokującą HP Thunderbolt Dock G2.

[sam id=8 codes='false']

Firma HP Inc. zaprezentowała linię nowych urządzeń, monitorów i akcesoriów, w tym  notebooki serii HP EliteBook 800 oraz mobilne stacje robocze HP ZBook 14u/15u. Wraz z całkowicie nową stacją dokującą HP Thunderbolt™ Dock G2 i nowymi monitorami 4K UHD HP EliteDisplay i Z Display oferują innowacyjne rozwiązania oraz wygodę klasy premium dostępną dla każdego użytkownika.

Wzornictwo i wygoda klasy Premium

Częścią każdego z zaprezentowanych urządzeń są elementy wzornicze premium HP, wcześniej dostępny jedynie w modelach HP EliteBook 1000. Cechy charakterystyczne to zaostrzone linie oraz pokrywa z anodowanego aluminium, tworzące smukłe, wytrzymałe urządzenie, które może bez problemu sprostać codziennym wyzwaniom w pracy. Seria EliteBook 800 – co powinno szczególnie zainteresować użytkowników pracujących w wielu różnych miejscach – to pierwszy biznesowy notebook na świecie wyposażony w ultra-jasny wyświetlacz, który automatycznie dostosowuje się do zmieniającego się oświetlenia, co jest również dostępne w modelach ZBook 14u/15u.

Trwałość i zrównoważony rozwój idą w parze – coraz więcej firm chce zmaksymalizować inwestycje w sprzęt i zminimalizować wpływ na środowisko. Linia notebooków EliteBook 800 oraz modele ZBook 14u/15u przeszły wymagające testy MIL-STD-810G, a ich serwis jest łatwiejszy niż w przypadku wcześniejszych generacji. Modele ZBook 14u/15u mogą pochwalić się najwyższą wytrzymałością w branży, mając na uwadze, że to smukłe i lekkie 14- i 15-calowe notebooki. Urządzenia przeszły dwa dodatkowe testy MIL-STD, obsługi na powierzchniach roboczych i wstrząsu po upadku z wysokości, w celu uodpornienia ich na nieprzewidywalne warunki panujące w środowiskach technicznych. Urządzenia tej serii posiadają certyfikat ENERGY STAR® oraz są zarejestrowane w programie EPEAT® Gold, odzwierciedlając zaangażowanie HP w zrównoważony rozwój.

Linia EliteBook 800 obejmuje pierwsze na świecie notebooki z funkcją wyciszania hałasu podczas rozmowy, która usuwa niepożądane dźwięki w trybie indywidualnym lub poprawia jakość odbioru głosu w trybie konferencyjnym. Ta innowacyjna, wspierająca współpracę funkcja dostępna jest również w modelach ZBook 14u/15u. Wszystkie urządzenia wyposażone są w klawiaturę HP Premium Collaboration Keyboard, z wbudowanymi przyciskami do łatwego zarządzania połączeniami telefonicznymi, a także HP PhoneWise, jedyne na świecie rozwiązanie zgodne z systemem Windows, służące do wysyłania SMS-ów i wykonywania połączeń telefonicznych z komputera PC na urządzenia z systemami iOS i Android™.

Nowe komputery PC i stacje robocze obejmują:

 • HP EliteBook 800 to pierwszy z kilku notebooków HP wyposażonych w procesory Intel® Core™ ósmej generacji z technologią vPro™. Nawet 14-godzinnny czas pracy baterii[x] z łatwością pozwala im działać przez cały dzień wypełniony ciężką pracą, a funkcja szybkiego ładowania HP Fast Charge pozwala naładować 50 procent baterii już w 30 minut[xi].
  • HP EliteBook 830 G5 zastępuje poprzedni model HP EliteBook 820 G4 z 13-calowym ekranem w 12-calowej obudowie.
  • HP EliteBook 840 G5 to najsmuklejszy na świecie 14-calowy notebook biznesowy wyposażony w procesory Intel® Core™ ósmej generacji[xii].
  • Zarówno EliteBook 840, jak i HP EliteBook 850 G5 wyposażone są w układ graficzny AMD Radeon™ RX540 dla użytkowników wymagających większej wydajności podczas pracy w aplikacjach intensywnie korzystających z grafiki.
 • Mobilne stacje robocze HP ZBook 14u/15u posiadają teraz popularną funkcję HP Sure View w celu zapewnienia większej prywatności użytkownika i jego danych, są to też pierwsze mobilne stacje robocze z zintegrowanym filtrem prywatności. Obydwa urządzenia wyposażono w procesory Intel® Core™ Quad Core ósmej generacji z technologią vPro™ oraz procesory graficzne AMD Radeon™ Pro umożliwiające wysoką i stabilną wydajność. Posiadają ponad 24 certyfikaty ISV dotyczące projektowania, CAD i innych profesjonalnych zastosowań.
  • HP ZBook 14u G5 to najsmuklejsza na świecie stacja robocza[xiii], mierząca tylko 17,9 mm grubości i ważąca 1,48 kg (3,27 funta).[xiv] ZBook 14u imponuje wzornictwem i opcjonalnie może być wyposażony w dotykowy wyświetlacz 4K z technologią anti-glare, co jest idealne dla mobilnych pracowników technicznych.
  • Odświeżony HP ZBook 15u G5 wyposażony jest w procesor Intel® Core™ i5 lub i7 Quad Core[xv] z technologią vPro oraz procesor graficzny AMD Radeon™ Pro 3D zapewniające wysoką wydajność i niezawodność, a także do 2 TB pamięci na szybkim dysku. Jest on skierowany dla zaawansowanych mobilnych użytkowników. Oprogramowanie HP Performance Advisor zapewnia optymalną konfigurację, kompatybilność i wydajność.

Aby zapewnić porządek, styl i produktywność podczas pracy, HP zapowiada nową stację dokującą oraz monitory 4K:

 • HP Thunderbolt™ Dock G2 to najwszechstronniejsza stacja dokująca Thunderbolt™[xvi], a jej wzornictwo pozwala użytkownikom utrzymać porządek i funkcjonalność w miejscu pracy, a jednocześnie umożliwia działowi IT obsługę dowolnego notebooka HP lub innego z funkcjami Thunderbolt™ i USB-C™. Ta niewielkich rozmiarów stacja dokująca zapewnia zasilanie, obsługuje do dwóch monitorów 4K i jest pierwszą na świecie stacją dokującą Thunderbolt™ opcjonalnie wyposażoną w moduł konferencji audio[xvii] – doskonałe rozwiązanie do zamkniętych biur, niewielkich sal konferencyjnych lub innych, a wszystko to za pomocą jednego kabla.
 • Nową stację dokującą można sparować z jednym z wprowadzanych na rynek monitorów HP 4K, aby umożliwić wielozadaniową pracę z czysto, wyraźnie wyświetlaną zawartością i aplikacjami. HP EliteDisplay S270n to pierwszy monitor HP EliteDisplay 4K, który może pobierać wideo i dane, a także ładować komputer z mocą 60 W za pomocą jednego kabla USB-C™. Aby spełnić wysokie wymagania inżynierów i projektantów, którzy potrzebują spójnej kalibracji kolorów, w nowych monitorach HP Z27 i HP Z32 kolory kalibrowane są fabrycznie, spełniając wymogi specyficznego sposobu pracy tych użytkowników. HP Z43, największy monitor HP 4K, przeznaczony jest dla użytkowników wymagających większego ekranu. Wszystkie trzy monitory 4K HP Z oferują 10-bitów koloru, dzięki czemu użytkownicy mogą zobaczyć ponad 1 miliard kolorów – miliony więcej niż na standardowych 6- lub 8-bitowych monitorach. Każdy z nowych monitorów Z Display 4K posiada także łącze USB-C™, które przesyła nie tylko wideo i dane, ale również dostarcza 65W mocy z powrotem do komputera.

Bezpieczeństwo

Oprócz funkcji HP Sure View, HP Sure Click, Windows Hello, opcjonalnej kamery prywatnej oraz funkcji HP Multi-Factor Authenticate linia notebooków EliteBook 800 i modele ZBook 14u/15u oferują również HP Endpoint Security Controller – wbudowany sterownik sprzętowy stanowiący część zintegrowanego rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa, które monitoruje, chroni i odzyskuje BIOS, system operacyjny oraz najważniejsze aplikacje w razie ataku. Jest to fizycznie odizolowany, zabezpieczony kryptograficznie układ, który jest dostępny wyłącznie w zapowiedzianych urządzeniach i posiada następujące funkcje:

 • HP Sure Start Gen 4: W poprzedniej generacji funkcja HP Sure Start chroniła zarówno BIOS, jak i kopię BIOS-u zapisaną w pamięci systemowej. Funkcja Sure Start oferuje teraz ulepszone szyfrowanie w celu efektywniejszej ochrony urządzenia, oraz zwiększoną elastyczność i logowanie zdarzeń oprogramowania sprzętowego innych producentów.
 • HP Sure Run: Najnowsza funkcja, która – w oparciu o możliwości Endpoint Security Controller – poszerza zakres sprzętowego samo-naprawiania się poprzez monitorowanie kluczowych procesów i aplikacji, takich jak programy antywirusowe, ostrzegając zarówno użytkownika, jak i dział IT w razie wystąpienia zmian, i automatycznie uruchamiając te procesy ponownie w razie zatrzymania.
 • HP Sure Recover: Kolejna nowa funkcja w 2018 roku – umożliwia bezpieczne, automatyczne, oparte na sieci, odzyskiwanie obrazu oprogramowania za pomocą połączenia internetowego. Bez pomocy działu IT pracownicy będą mogli wczytać obraz systemu na komputerze PC, korzystając z obrazu udostępnionego przez HP lub ich firmę, nawet jeśli zawartość całego dysku została wykasowana.

Ceny i dostępność

 • HP EliteBook 830 G5 ma być dostępny w regionie EMEA od lutego w cenie od 5749 PLN.
 • HP EliteBook 840 G5 ma być dostępny w regionie EMEA od lutego w cenie od 5999 PLN.
 • HP EliteBook 850 G5 ma być dostępny w regionie EMEA od lutego w cenie od 5849 PLN.
 • HP ZBook 14u G5 ma być dostępny w regionie EMEA od lutego w cenie od 3800 PLN.
 • HP ZBook 15u G5 ma być dostępny w regionie EMEA od lutego w cenie od 3900 PLN.
 • HP Elite Thunderbolt Dock G2 ma być dostępna w regionie EMEA od maja w cenie od 890 PLN.
 • HP EliteDisplay S270n jest dostępny w cenie od 2618 PLN.
 • HP Z27 4K UHD będzie dostępny w regionie EMEA od kwietnia w cenie od 2290 PLN.
 • HP Z32 4K UHD jest dostępny w cenie od 3090 PLN.
 • HP Z43 4K UHD jest dostępny w cenie od 2890 PLN.

Zapowiedziane urządzenia można będzie zobaczyć na stoisku HP (Hala 4, Stoisko 4B40) na targach Mobile World Congress w Barcelonie – od 26 lutego do 1 marca 2018 r., a także 26 lutego 2018 r. na Pepcom MobileFocus Global, które odbędzie się podczas tegorocznej edycji MWC w Barcelonie.