Gamescom 2017: premiera OMEN X firmy HP

0
946

Podczas targów Gamescom 2017 w Kolonii, firma HP Inc. zaprezentowała swój najpotężniejszy laptop dla graczy, OMEN X by HP. Zaprojektowany z myślą o wymagających graczach oraz e-sportowcach poszukujących maksymalnej wydajności, laptop oferuje konstrukcję termiczną umożliwiającą podkręcanie procesora, a także fabrycznie przetaktowaną kartę graficzną i pamięć. Szacowana cena ok. 12 tys. PLN!

[sam id=8 codes='false']

Aby uzyskać najwyższą szybkość reakcji oraz pokonać konkurentów, rywalizujący ze sobą gracze potrzebują optymalnego i konfigurowalnego sprzętu o wydajności dorównującej komputerowi stacjonarnemu. Dodatkowo oczekują oni urządzenia, które zapewni im mobilność i wydajność. Zbadawszy, jak rywalizują ze sobą gracze najwyższej klasy, firma HP stworzyła urządzenie odpowiadające ich oczekiwaniom. Oferuje ono wysokiej klasy komponenty, zaawansowane rozwiązania termiczne, ekrany z szybkim odświeżaniem, w pełni konfigurowalną klawiaturę mechaniczną oraz narzędzia programowe, które pozwalają graczom w pełni wykorzystać potencjał laptopa Omen X.

Zaprojektowany pod kątem wysokiej wydajności w grach

Najnowsze tytuły klasy AAA oraz turnieje e-sportowe wymagają obecnie wydajnej grafiki i wysokiej mocy obliczeniowej. Dlatego też firma HP wyposażyła laptop OMEN X w najnowocześniejsze technologie oraz możliwości niestandardowego tuningu, takie jak:

 • Oprogramowanie OMEN Command Center do dostrajania sprzętu w celu osiągnięcia maksymalnej wydajności, które umożliwia zarządzanie zegarem procesora5; optymalizowanie ruchu sieciowego w celu zmniejszenia opóźnień w grach online[i]; oraz dostosowywanie systemu oświetlenia w celu optymalizowania sterowania w grach.
 • Odblokowany procesor Intel® Core™ i7 siódmej generacji[ii], opcjonalna pamięć XMP z obsługą przetaktowywania5 oraz przetestowane profile aż do klasy DDR4-2800, a także fabrycznie podkręcone karty graficzne (nawet NVIDIA® GeForce® GTX 1080 w najmocniejszej wersji) – idealne do szybkiej lub wieloosobowej rozgrywki w rozdzielczości 4K[iii] .
 • Opcjonalna macierz RAID 0 SSD do ultraszybkiego rozruchu i wczytywania gier oraz opcje pamięci masowej PCIe SSD+HDD z krótkim czasem reakcji i wysoką pojemnością.[iv]
 • Zarządzanie termiczne umożliwiające przekroczenie fabrycznych ustawień sprzętu[v], w tym wydajne wentylatory, które zwiększają przepływ powietrza, i wbudowana komora parowa z czterema ciepłowodami o średnicy 3,5 mm, które poprawiają odprowadzanie ciepła od procesora i karty graficznej do czterech radiatorów zamontowanych w tylnych rogach.[vi]

Zaprojektowany pod kątem immersji

Gra to doświadczenie, w którym trzeba się zanurzyć. Dlatego firma HP zoptymalizowała laptop OMEN X tak, aby we wszystkich konfiguracjach był gotowy do obsługi VR, i dodała funkcje, które wzbogacają rozgrywkę i ograniczają zewnętrzne bodźce, żeby zapewnić pełną immersję:

 • Mechaniczna klawiatura z diodami RGB LED podświetlającymi każdy klawisz. Skok klawisza wynosi 2,5 mm, a mechaniczne przełączniki zapewniają natychmiastową informację zwrotną oraz komfort podczas intensywnych sesji. Podświetlenie RGB LED umożliwia tworzenie własnych profili; klawiatura oferuje też niezależne, programowalne klawisze makro oraz jednoczesne rozpoznawanie naciśnięcia wszystkich klawiszy (N-Key rollover).
 • Opcjonalny ekran 4K o przekątnej 17 cali pozwala na grę w najwyższej rozdzielczości, ekrany 120Hz 1080p gwarantują dużą szybkość odświeżania i płynność ruchu, a wszystkie konfiguracje obsługują technologię NVIDIA G-Sync, która ogranicza „rwanie” obrazu.
 • Technologia DTS Headphone:X® zapewniająca symulowany dźwięk surround w dowolnych słuchawkach7 oraz doskonałe brzmienie głośników HP Dual Speakers z rozwiązaniem Audio by Bang & Olufsen.
 • Funkcja HP Audio Boost wzmacniająca dźwięk bez przeciążania głośników.[vii]
 • Przezroczyste okno umożliwiające zajrzenie do wnętrza laptopa, niestandardowe podświetlenie i aluminiowe wykończenie składają się na niepowtarzalny wygląd i styl, który każdy gracz może personalizować i dostosowywać zgodnie z własnymi upodobaniami.

Stworzony z myślą o rozbudowie

Aby zapewnić graczom stałą przewagę nad konkurentami, laptop OMEN X Laptop został stworzony z myślą o rozbudowie i umożliwia łatwe rozszerzanie możliwości systemu lub wymianę części:

 • Pojedynczy panel dostępu do dysku twardego, dysku SSD i pamięci RAM ułatwia dostęp do wszystkich komponentów, które użytkownik może wymienić samodzielnie.
 • Szeroki wybór portów z obsługą nawet czterech zewnętrznych monitorów.
 • Możliwość podłączenia szerokiej gamy akcesoriów do gier: trzy porty USB 3.0 Type A, dwa porty USB 3.1 TypeC™ z certyfikatem Thunderbolt™ 3, HDMI 2.0a z obsługą HDR support, Mini DisplayPort™, RJ45 oraz wielofunkcyjny czytnik kart.
 • Podwójne gniazdo audio z oddzielnym wejściem mikrofonu i wyjściem słuchawek, które obsługuje najnowsze zestawy słuchawkowe dla graczy lub zewnętrzne głośniki.

Laptop OMEN X  będzie dostępny w Polsce w listopadzie br. w cenie od 11 999 zł netto[viii].

[i] Usługi internetowe są wymagane i niedołączone.

[ii] Procesory wielordzeniowe zwiększają wydajność niektórych programów. Nie wszyscy klienci i nie wszystkie aplikacje skorzystają na tej technologii. Wydajność i częstotliwość zegara zależą od wykonywanych aplikacji oraz od konfiguracji sprzętowej i programowej. Numeracja procesorów Intela nie odzwierciedla ich rosnącej wydajności.

[iii] Do wyświetlania obrazów 4K wymagana jest treść 4K.

[iv] W przypadku stacji SSD GB = 1 miliard bajtów, TB = 1 bilion bajtów. Rzeczywista pojemność po sformatowaniu jest mniejsza. Do 35 GB dysku systemowego jest zarezerwowane na oprogramowanie do przywracania systemu.

[v] Zmiana częstotliwości zegara i (lub) napięcia może: (i) ograniczyć stabilność systemu oraz żywotność systemu, procesora i innych komponentów; (ii) spowodować awarię procesora i innych komponentów systemu; (iii) spowodować zmniejszenie wydajności systemu; (iv) spowodować dodatkowe nagrzewanie lub inne uszkodzenia; oraz (v) wpłynąć na integralność danych w systemie. Firmy HP i Intel nie przetestowały i nie gwarantują działania procesora poza zakresem określonym w specyfikacji. Firmy HP i Intel nie przetestowały i nie gwarantują działania innych komponentów systemu poza standardowym zakresem określonym w specyfikacji. HP i Intel nie przyjmują żadnej odpowiedzialności za to, że procesory i inne komponenty systemu, w tym używane przy zmienionej  częstotliwości zegara i (lub) napięciu, będą nadawać się do jakiegokolwiek określonego celu.

[vi] Komora parowa dołączona do konfiguracji z opcjonalnym procesorem Intel K-series lub kartą graficzną NVIDIA® GeForce® GTX 1080. Rzeczywiste rozwiązania termiczne zależą od konfiguracji.

[viii] Szacowane ceny detaliczne. Rzeczywiste ceny mogą być inne.