Fujitsu – nowe macierze all-flash ETERNUS AF

0
324

Fujitsu wprowadza do oferty nowe, szybkie systemy macierzy All-Flash w segmentach Entry i Midrange. Nowe systemy ETERNUS AF są w stanie sprostać wymaganiom dynamicznej obsługi głównej warstwy pamięci masowych niezależnie od skali przedsiębiorstwa, od małych i średnich firm po korporacyjne środowiska informatyczne. Macierze ETERNUS AF są obecnie najszybszymi systemami pamięci masowej oferowanymi przez Fujitsu, ich parametry pracy i zestaw zaawansowanych funkcji przewyższają możliwości niejednej macierzy klasy All-Flash z segmentu high-end.

W ostatnich latach można było zaobserwować szybki wzrost wydajności procesorów i przepływności sieci telekomunikacyjnych, tempo tego wzrostu ma nadążać za potrzebami przedsiębiorstw wynikającymi z konieczności gromadzenia i przetwarzania coraz większych ilości danych. Jednakże tradycyjne technologie pamięci masowych, oparte na dyskach twardych (HDD) lub kombinacji dysków SSD i HDD (tzw. pamięci hybrydowe), nie jest dziś w stanie sprostać tym wymaganiom. W odpowiedzi na ten problem firma Fujitsu zaprojektowała najnowsze systemy pamięci masowej ETERNUS AF, wykorzystujące wyłącznie technologię Flash opartą na nośnikach SSD wspartą innowacyjnymi mechanizmami ich obsługi.

eternus-afUrządzenia ETERNUS AF cechuje architektura oparta na najnowszych technologiach, wysoka niezawodność oraz bardzo krótkie czasy wykonywania operacji I/O, co pozwala na zaspokojenie potrzeb nie tylko współczesnych ale i wielu przyszłych aplikacji tworzonych dla przedsiębiorstw. Dyski SSD działają nawet 500 razy szybciej niż tradycyjne, co zapewnia maksymalną wydajność przy przetwarzaniu zróżnicowanych obciążeń, generowanych np. przez środowiska VDI, wielkie bazy danych, czy skomplikowane narzędzia analityczne. W swoich najnowszych macierzach Eternus AF, Fujitsu zaimplementowało dodatkowe technologie zdecydowanie podwyższające efektywność obsługi dysków SSD w celu udostępnienia ich naturalnej wydajności. Uwzględniając bardzo przystępne w tej klasie rozwiązań ceny nowych macierzy ETERNUS AF przy skali oferowanych funkcjonalności, przedsiębiorstwa uzyskają nie tylko optymalny koszt inwestycji ale także zdecydowanie ograniczenie kosztów utrzymania i eksploatacji. Kolejne oszczędności mogą wyniknąć z prostszego modelu serwisowania dysków SSD dzięki ich wysokim parametrom niezawodnościowych oraz z „odzyskania” powierzchni instalacyjnej w serwerowniach, która byłaby konieczna np. dla instalacji rozwiązania klasycznego lub hybrydowego o zbliżonych parametrach wydajnościowych.

michael-keeganWprowadzamy na rynek masowy bardzo szybkie pamięci flash, które cechują się niższymi kosztami zarówno zakupu, jak i eksploatacji. System pamięci masowej ETERNUS AF w całości oparty na pamięci flash jest przystępny cenowo oraz opłacalny jako rozwiązanie dla przedsiębiorstw do typowych zastosowań. Obecnie pamięci masowe w całości oparte na pamięci flash stały się bardzo atrakcyjne ekonomicznie. Umożliwiamy klientom budowanie szybszych i bardziej elastycznych środowisk informatycznych, a tym samym maksymalizowanie korzyści płynących z usług cyfrowych oraz danych i aplikacji nowej generacji, dostępnych z dowolnego miejsca na świecie” – komentuje Michael Keegan, dyrektor działu produktów biznesowych w firmie Fujitsu na region Europy, Bliskiego Wschodu, Indii i Afryki (EMEIA).

Systemy pamięci masowej ETERNUS AF umożliwiają transformację centrum przetwarzania danych dzięki bardzo szybkim i łatwo rozbudowywalnym rozwiązaniom pamięci masowej, które mogą znacząco obniżyć całkowite koszty. Ważną korzyścią dla działów informatycznych jest także znaczne uproszczenie eksploatacji dzięki funkcji automatycznego zarządzania jakością usług, która znacząco zmniejsza nakłady pracy na czynności administracyjne i serwisowe. Przykładowo, zdefiniowanie automatycznych priorytetów wydajności dla konkretnych aplikacji pozwala na uwolnienie inżynierów od konieczności rutynowych reakcji.

Ponadto pamięć ETERNUS AF zapewnia pracę bez przestojów, pozbawiając przedsiębiorstwo problemów z nimi związanych. Dane o znaczeniu krytycznym są objęte automatycznym zapisem lustrzanym, co eliminuje ryzyko ich utraty. W przypadku awarii systemu następuje niezauważalne przełączenie na system zapasowy. Tradycyjne systemy dyskowej pamięci masowej ETERNUS DX bezproblemowo współpracują z nowymi rozwiązaniami ETERNUS AF. W trakcie przechodzenia na systemy w całości oparte na pamięci flash, przedsiębiorstwa mogą równocześnie stosować oba rodzaje systemów, czerpiąc korzyści z nowej pamięci masowej flash, wykorzystując równocześnie dotychczasową infrastrukturę centrum przetwarzania danych.

Wybór rozwiązania ETERNUS AF oznacza również oszczędności. Wbudowane funkcje deduplikacji i kompresji danych zapewniają automatyczną optymalizację rozmiaru danych w systemie Fujitsu ETERNUS AF, średnio pięciokrotnie zmniejszając zapotrzebowanie na pojemność napędów SSD. Deduplikacja w trybie inline wykrywa i eliminuje duplikaty danych, a następnie kompresja usuwa informacje nadmiarowe w celu dalszego skompresowania danych. Dodatkowo, systemy w całości oparte na pamięci flash zajmują mniej miejsca w centrum danych oraz zużywają mniej energii na zasilanie i chłodzenie w porównaniu z tradycyjnymi macierzami dyskowymi.

Na początek Fujitsu oferuje dwa modele w całości oparte na pamięci flash. Najwyższej klasy model ETERNUS AF650 zawiera maksymalnie 256 GB pamięci podręcznej Cache oraz maksymalnie 96 dysków SSD, które dają łącznie 368 TB nominalnej pojemności fizycznej i 1843 TB pojemności efektywnej.

40079_fujitsu_eternus_af250_-_all-flash_array___front_view_lprDrugi model, ETERNUS AF250, zawiera maksymalnie 64 GB pamięci podręcznej Cache oraz maksymalnie 24 dyski SSD, które dają łącznie 92 TB nominalnej pojemności fizycznej i 460 TB pojemności efektywnej. Parametry te oparte są na oszacowanym współczynniku deduplikacji i kompresji, wynoszącym 5:1.

Zamówienia na systemy pamięci masowej Fujitsu ETERNUS AF są już przyjmowane. Według planów, pierwsze dostawy zostaną zrealizowane pod koniec października. Ceny różnią się w zależności od kraju i konfiguracji.