Fujitsu Forum 2017 – Cyfrowa transformacja (relacja)

20
80

Na początku listopada, w Monachium miała miejsce kolejna odsłona Fujitsu Forum. Tegoroczna impreza odbywała się pod hasłem „Human Centric Innovation: Digital Co-creation” i kładła nacisk na to, w jaki sposób cyfrowe współtworzenie może stymulować transformację biznesową.

Trudno obecnie wyobrazić sobie nowoczesne przedsiębiorstwo, które nie podlegałoby cyfrowym procesom transformacji . Aby ta transformacja miała sens i przebiegała w sposób sprawny musi być zachowana pewna równowaga pomiędzy jej kluczowymi elementami i dotychczasowymi, stosowanymi w firmie rozwiązaniami . Innymi słowy, wszystkie te elementy muszą ze sobą idealnie współgrać. Fujitsu taką równowagę określa je mianem PACT – od People Action, Collaboration, Technology.

Według Fujitsu, do 2025 roku całkowicie zmieni się styl oraz sposób organizacji pracy. Przede wszystkim będą w firmach potrzebni wysokiej klasy specjaliści, których nie przyciągnie się jeżeli oferta i sposób pracy nie będą dla nich atrakcyjne. Wiele z tych osób będzie chciało pracować zdalnie. Na przeszkodzie stoją jednak względy bezpieczeństwa, które są obecnie jednym z głównych elementów od strony technicznej, które hamują proces cyfrowej transformacji.

Badania firmy Fujitsu

Według badań przeprowadzonych przez firmę Fujitsu, w których wzięło 1625 przedsiębiorstw z całego świata, istotne jest tutaj tworzenie miejsc pracy, które będą wspomagały współpracę pomiędzy zewnętrznymi i wewnętrznymi pracownikami firmy, a jednocześnie zapewniały one będą bezpieczeństwo informacji. Okazuje się, że bardzo często powodem przegranej batalii o wysokokwalifikowanego specjalistę jest niedostosowanie narzędzi sposobów pracy do jego oczekiwań. Tego typu osoby w swoich wyborach kierują się bowiem nie tylko wielkością samych zarobków, ale przede wszystkim na ich decyzje wpływa dostęp do  nowoczesnych narzędzi, swobodny wybór miejsca pracy i technologiczne możliwości zdalnej komunikacyjnych i dostępu do firmowych zasobów.

Oznacza to, że dużo większy nacisk należy kłaść na cyfrową transformację obejmująca swoim zasięgiem również technologie chmurowe, sztuczną inteligencję i Internet rzeczy. Niestety, cyfrowa transformacja jest bardzo kosztowna, a jeszcze więcej kosztują związane z nią błędy. Przeciętny koszt nieudanego projektu wynosi 555 tys. euro, a 28 proc. spośród badanych firm miało już do czynienia z nieudanymi projektami cyfrowej transformacji.  Co więcej, ponad dwie trzecie menedżerów w badaniu Fujitsu przyznało, że strach przed porażką powstrzymuje ich przed prowadzeniem projektów typowych dla cyfrowej transformacji. Nie mniej, ponad połowa z nich widzi pozytywne rezultaty zmian, a 58% respondentów stwierdziło, że ich klienci są faktycznie największym czynnikiem napędzającymi ich cyfrową transformację.

Technologiczne filary cyfrowej transformacji

Z badań wynika również wyraźnie fakt, że globalna strategia firmy, związana z cyfrową transformacją musi obejmować takie elementy, jak: sztuczną inteligencję, Internet Rzeczy, cyberbezpieczeństwo oraz dzielenie zasobów w chmurze. Z punktu widzenia bieżącej działalności przedsiębiorstwa sprowadza się to do takich zagadnień, jak: pełnomocnictwa cyfrowe (enabling Digital), możliwość pracy z dowolnego miejsca na ziemi (workplace anywhere), łatwej możliwości nawiązywania wysokiej jakości łączności (hyperconnectivity), związanego z tym cyberbezpieczeństwa i dysponowania infrastrukturą niezbędną dla cyfrowego świata.

Według Fujitsu w ciągu dwóch następnych lat więcej niż połowa dużych firm na świecie będzie korzystała z chmury, bądź to prywatnej, hybrydowej bądź też publicznej.  Model chmurowy pozwoli bowiem uzyskać znacznie większą elastyczność zarządzania zasobami firmy.  Podkreślono przy okazji, że w tym roku Fujitsu Cloud Service K5, oprócz Japonii, stała się dostępna dla firm działających w Niemczech, Wielkiej Brytanii , Finlandii, Hiszpanii oraz USA.  Co ważne, szerokie udostępnienie serwisu chmurowego K5 pozwoli wzmocnić pozostałe elementy niezbędne do cyfrowej transformacji. Chodzi tu przede wszystkim o Internet rzeczy, który jest podstawą czwartej rewolucji przemysłowej (Industry 4.0), sztuczną inteligencję oraz systemy  analityczne Big Data i Blockchain.

Związany z przemysłem Internet rzeczy pozwoli zindywidualizować produkcję, w taki sposób, aby oby odpowiadało ona dokładnie nawet wysublimowanym potrzebom klienta. Co więcej, ta cyfrowa transformacja odbywać się będzie bez zwiększania kosztów po stronie dostawcy.  Aby przyspieszyć ten proces przemysłowej, cyfrowej transformacji Fujitsu wprowadza rozwiązanie o nazwie INTELLIEDGE, które przeznaczone jest do optymalizacji procesów przemysłowych, dzięki możliwości zbierania wszystkich danych z linii produkcyjnych w czasie rzeczywistym.  Co ciekawe, Fujitsu otworzyło w Monachium, zatrudniające 300 osób,  centrum szkoleniowe o nazwie Industry 4.0 Competency Center. Jego zdaniem jest nauczenie partnerów biznesowych w jaki sposób indywidualizować ofertę produkcyjną, w taki sposób, aby cena końcowego, produkowanego indywidualnie wyrobu nie przekraczała ceny wyrobu produkowanego na skale masową. Jest to jeden z elementów, który zdaniem Fujitsu przyspieszy cyfrową transformację.

Sztuczna inteligencja i bezpieczeństwo

Istotnym elementem cyfrowej transformacji jest sztuczna inteligencja. Aby przyspieszyć rozwój algorytmów analitycznych i technik uczenia maszynowego, Fujitsu powołało we Francji centrum badawcze AI Center of Excellence. W centrum tym prowadzi się też prace nad przetwarzaniem języka naturalnego, co ma ogromny wpływ na cyfrową transformację.

Centrum pochwalić się może zastosowaniem algorytmów sztucznej inteligencji w przewidywaniu rozwoju chorób u pacjentów, gdzie trafność prognoz medycznych sięga 95%. Zaimplementowano też  systemu kontroli jakości w zakładach Siemens Gamesa. Jest to drugiego pod względem wielkości na świecie wytwórcy turbin wiatrowych. Sztuczna inteligencja pozwala tu z łatwością wykrywać usterki, które są bardzo trudne do wykrycia przez człowieka.  Proces, który w przeszłości zajmował niemal cały dzień, trwa obecnie zaledwie 90 minut. Przy rocznej produkcji 5000 turbin, firma oszczędza 30 000 roboczogodzin przepracowanych przez człowieka

Ostatnim elementem cyfrowej transformacji jest bezpieczeństwo. Fujitsu stworzyło dział Global Cyber Security, który skupia się na rozwoju cyfrowych, bezpiecznych usług, w tym Cyber Threat Intelligence i  Cyber Threat Analytics. Do 2020 roku Fujitsu i trzynastu zaangażowanych w projekty bezpieczeństwa partnerów z dziewięciu unijnych krajów będą pracować nad rozwiązania chroniącymi przez cyfrowymi zagrożeniami.

Nie tylko wykłady

Oczywiście Fujitsu Forum 2017 nie tylko było poświęcone zagadnieniom cyfrowej transformacji i idei współtworzenia cyfrowych treści. Na Forum można tez było uczestniczyć w technicznych wykładach oraz obejrzeć rozwiązania technologiczne stosowane obecnie w praktyce, które pozwolą w przyszłości  wdrożyć ideę cyfrowego świata.  Na otwierającym konferencję wykładzie pojawiły się takie rozwiązania jak najmniejszy na świecie zasilacz dla urządzeń USB, który jest wyjątkowo energooszczędny i zostawia wyjątkowo niewielki ślad węglowy. Stosowanie tego typu urządzeń jest niezwykle istotne z powodu coraz większej liczby urządzeń mobilnych.

Ciekawostką, była z pewności prezentacja możliwości komputerów kwantowych. Jest to element, który pozwala zbliżyć maszynowe przetwarzanie informacji  do sposobu działania ludzkiego mózgu. Wykład na ten temat poprowadził Shigeru Sasaki, szef laboratoriów badawczych Fujitsu. Zaprezentował on też bardzo ciekawy, pierwszy na świecie procesor DAU (Digital Annealer Unit)będący tak naprawdę krzemową, jednoukładową siecią neuronową działającą na zasadzie grafów, wykorzystywaną przez algorytmy sztucznej inteligencji. Jest to konkurencyjny sposób przetwarzania informacji w stosunku do komputerów kwantowych.

Dużo ciekawych rozwiązań obejrzeć można było również na towarzyszącej Fujitsu Forum wystawie. Spośród interesujących rozwiązań zwrócić warto było uwagę na chłodzone wodą serwery czy ciepłowody wykorzystywane do chłodzenia pamięci operacyjnej. Tego typu rozwiązania stosowane były do nie dawna jedynie w systemach gamingowych. Interesujący też był automatyczny system tłumaczący , który jednocześnie rozpoznawał mowę. Dość dobrze radził on sobie z językiem angielskim i językami azjatyckimi. Niestety, język polski, jako mniej popularny wymaga jeszcze dopracowania.

20 KOMENTARZE

 1. wh0cd2317135 [url=http://valtrex03.us.org/]valtrex pill[/url] [url=http://acyclovir02.us.com/]acyclovir[/url] [url=http://ventolin03.us.com/]VENTOLIN[/url] [url=http://retina02.us.com/]generic retin a[/url] [url=http://pyridium911.us.org/]phenazopyridine hydrochloride pyridium[/url]

 2. wh0cd1833539 [url=http://valtrex02.us.com/]cost of valtrex[/url] [url=http://paroxetine911.us.com/]Paroxetine For Anxiety[/url] [url=http://sildenafil04.us.org/]sildenafil tablets[/url] [url=http://tricor911.us.com/]Tricor[/url]

 3. wh0cd2800731 [url=http://accutane02.us.com/]Accutane Online[/url] [url=http://tadalafil02.us.org/]tadalafil cost[/url] [url=http://cephalexin02.us.com/]keflex medication[/url] [url=http://tricor911.us.com/]tricor drug[/url] [url=http://tricor911.us.org/]Tricor Cholesterol[/url]

 4. wh0cd2317135 [url=http://antabuse911.us.com/]antabuse 500mg[/url] [url=http://ventolin02.us.com/]albuterol ventolin[/url] [url=http://dapoxetine911.us.com/]Dapoxetine[/url] [url=http://amantadine911.us.org/]Amantadine[/url] [url=http://albuterol02.us.org/]albuterol sulfate[/url] [url=http://tamoxifen911.us.com/]tamoxifen[/url] [url=http://mobic911.us.org/]Mobic[/url] [url=http://tadalafil02.us.org/]tadalafil tablets 20 mg[/url]

 5. wh0cd2800731 [url=http://skelaxin911.us.org/]generic for skelaxin 800 mg[/url] [url=http://acyclovir02.us.com/]aciclovir[/url] [url=http://vasotec911.us.org/]vasotec generic[/url] [url=http://ventolin02.us.com/]ventolin nebules[/url] [url=http://lisinopril03.us.com/]found it[/url]

 6. wh0cd2317135 [url=http://retina02.us.com/]retin-a cream 0.05[/url] [url=http://xenical02.us.org/]Xenical Diet Pills[/url] [url=http://cialis04.us.com/]buy cialis[/url] [url=http://sildenafil02.us.com/]sildenafil citrate[/url] [url=http://tretinoin02.us.com/]more[/url] [url=http://cephalexin02.us.org/]drug keflex[/url] [url=http://albenza911.us.com/]albenza generic[/url] [url=http://tadalafil02.us.com/]tadalafil[/url] [url=http://cephalexin02.us.com/]CEPHALEXIN[/url]

 7. wh0cd2800731 [url=http://prednisolone02.us.com/]prednisolone[/url] [url=http://ventolin02.us.com/]price of ventolin inhaler[/url] [url=http://pyridium911.us.com/]pyridium[/url] [url=http://xenical02.us.org/]orlistat 120mg[/url] [url=http://pyridium911.us.org/]Pyridium[/url]

 8. wh0cd3284327 [url=http://antabuse911.us.com/]antabuse 500mg[/url] [url=http://ventolin03.us.com/]Ventolin Salbutamol[/url] [url=http://ventolin03.us.org/]Ventolin Inhaler[/url] [url=http://amantadine911.us.org/]Amantadine[/url]

 9. London Plumbers, Plumbing in London, 24 Hour Plumber London [url=https://en.wikipedia.org/wiki/Plumber]https://en.wikipedia.org/wiki/Plumber [/url]
  Commercial plumbers know, tools, equipment, and [url=http://expert-plumbers.co.uk/]plumbers London[/url] the data to handle a commercial domestic plumbing issue and provide the perfect service for enterprise to resolve the problem in a timely and skilled manner. As the plumbing system is vital to a continuing business or industry, it’s essential to employ a licensed commercial plumber. Professional plumbers will visit a commercial building and identify and resolve the issue promptly and professionally promptly. We must hire expert plumbing related companies that got an excellent reputation and we should research well for all people companies because, finally, our health would be affected.

  It’s a vital thing the installation of the dishwasher in every contemporary kitchen with utilizing the modern techniques of domestic plumbing works. They may be capable of give you the absolute best options and have the ability to identify the complete problems of your own plumbing and in addition in lots of areas where the plumbing can be engaged. They may be even in a position to install and service water pipes that are in difficult to realize areas as much small business structures can get a little crawl space below the building. In the home construction the plumber makes up about deciding the ideal site for those pipes as well as for installing the piping systems.

  Through our vast experience we’ve observed that plumbing emergencies can never be predicted accurately. Make sure that everyone in your household knows the best way to switch off the major water supply, or knows the best way to contact a person who can. Its also wise to keep in mind, that unlike another industry areas, there’s hardly any risk in some kind of technology overtaking the role of the plumber.

  The sea-cock and bilge pumps are the solitary most essential parts of plumbing equipment to get in excellent working order. Preventing a rupture is a lot less expensive and messy when compared to a burst tube which will require expert plumbing repair. In the event of the burst pipe or another water-related crisis, you should pull the plug on the water to avoid flooding soon, structural damage, a sky-high water services bill also.

  Blocked drains are among the most common plumbing issue. For instance, if plunging the drain doesn’t clear the clog, there are several natural chemical free drain cleaners available on the market that will perform the work in a secure and beneficial manner. In case the frozen pipe is situated outside your home, or if it’s otherwise subjected, don’t pull the plug on the water supply to your house prior to beginning thawing the iced pipe.

  Perhaps You are concerned about the expense to secure a plumber to your property. That is why it’s stated that prior to starting your home improvement it certainly is advisable to speak with a plumbing consultant. Most of the time, still, you can repair the plumbing yourself if you’re knowledgeable. You may often have to seek advice from plumbing contractors for your house improvements.

  If you’d like to enhance the domestic plumbing system of your home or building, you should know the many pipe materials that are used normally. If you’re making a brand new home then you’re looking for an excellent plumber who’ll execute all of your domestic plumbing installation suggesting what you have to do or which path you must choose the plumbing. You must struggle to understand any plumber’s putty when the venture is completed.You will find two fundamental types of plumber’s putty. A plumber will discover the foundation of the issue and make the correct repair.

  If you’re finding it challenging to search for the emergency plumbing solutions, you ought to have to search the web. As an issue of truth, the only setting you can get a white will be to purchase through a domestic plumbing company or perhaps a domestic plumbing supply store. You don’t will require significant amounts of plumber’s putty for the majority of tasks. Follow LA plumbers’ professional ideas about how to improve plumbing sales with the correct plumbing marketing. By consulting a superb plumber you truly are able to spend less and time offers you a better idea what activities should be taken for plumbing considerations.

  The plumbing industry is one of the fundamental necessities of a growing community. A specialist plumber must understand any rules and security rules involved with his own work. An individual considering domestic plumbing for a profession choice must have particular features to be able to succeed. While plumbing can be quite a personal course of dwelling improvement, it does share the primary purpose of having to be functional within the home. Many of the people they first go for a perfect watering system in their house whether they are preparing to to construct a new house or if they are shifting from one indicate another.

  A leak within the domestic plumbing is a typical home issue. A plumber is furthermore the man to contact when you possess a residence emergency including burst pipes within the wintertime time, an unexplained leak in the restroom or kitchen, or overflowing toilets. We can not overdo cleaning within the galley credited to domestic plumbing troubles.

  [url=https://en.wikipedia.org/wiki/Plumbing]https://en.wikipedia.org/wiki/Plumbing[/url]

 10. wh0cd2317135 [url=http://ventolin02.us.com/]ventolin nebules[/url] [url=http://viagra01.us.org/]buy viagra online with mastercard[/url] [url=http://ventolin03.us.com/]salbutamol ventolin[/url] [url=http://tretinoin911.us.org/]where to buy tretinoin cream usp 0.025[/url]

 11. wh0cd3284327 [url=http://ventolin02.us.com/]ventolin nebulizer[/url] [url=http://clozaril911.us.com/]clozaril[/url] [url=http://sildenafil04.us.org/]sildenafil over counter[/url] [url=http://valtrex02.us.com/]valtrex pills[/url] [url=http://tretinoin02.us.com/]tretinoin cream[/url]

 12. wh0cd2317135 [url=http://ventolin02.us.com/]ventolin[/url] [url=http://cephalexin02.us.org/]cephalexin[/url] [url=http://clozaril911.us.com/]clozaril clozapine[/url] [url=http://tricor911.us.com/]tricor[/url] [url=http://cialis02.us.org/]generic cialis[/url] [url=http://skelaxin911.us.org/]skelaxin[/url] [url=http://tretinoin911.us.org/]helpful hints[/url] [url=http://skelaxin911.us.com/]skelaxin muscle relaxer[/url] [url=http://kamagra02.us.org/]Kamagra Online Pharmacy[/url] [url=http://mobic911.us.org/]mobic 7.5 mg[/url] [url=http://furosemide911.us.com/]furosemide[/url] [url=http://clozaril911.us.org/]clozaril clozapine[/url]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here