Frédéric Langin w europejskim oddziale TCL Multimedia

0
210

TCL Multimedia, jeden z największych producentów telewizorów na świecie, powołał Frédérica Langina na stanowisko Dyrektora Generalnego ds. sprzedaży i marketingu w Europie.

Frédéric Langin będzie wykorzystywał swoje bogate, ponad 20-letnie doświadczenie w sektorze elektroniki użytkowej, jak również znajomość tradycyjnych sieci sprzedaży detalicznej oraz masowej dystrybucji. Jego głównym zadaniem będzie wzmocnienie reputacji marek TCL i Thomson oraz przyspieszenie ich rozwoju w Europie.

Dołączam do zespołu TCL w kluczowym momencie rozwoju firmy, który zbiega się z jej wejściem w segment high-end, z modelem Xclusive X1 TV. Pragnę wykorzystać moje 20-letnie doświadczenie na rynku elektroniki użytkowej, aby rozwijać naszą strategię pozycjonowania marki w Europie, zarówno dla zaawansowanych technologicznie produktów TCL jak i produktów o ekskluzywnym designie. Skupię się również na pozycjonowaniu najważniejszych gam produktów Thomson”, powiedział Frédéric Langin, nowy Dyrektor Generalny ds. sprzedaży i marketingu TCL Multimedia w Europie.

Od 1999, przez 4 lata, Frédéric Langin zajmowała liczne stanowiska w firmie Compaq (obecnie HP), we Francji oraz Ameryce, jako odpowiedzialny za sprzedaż i marketing, a których ostatnie stanowisko w tej firmie to menedżer sprzedaży detalicznej.

W 2003 roku umocnił swoje ogólnoeuropejskie doświadczenie w zarządzaniu marką Creative Labs jako Country Manager, gdzie był odpowiedzialny za uruchomienie detalicznej sprzedaży pierwszych odtwarzaczy audio MP3 oraz urządzeń wideo marki na rynku francuskim.

W 2007, Frédéric Langin dołączył do zespołu TomTom, gdzie spędził 9 lat. Zaczynał jako specjalista sprzedaży i marketingu, a w szybkim czasie objął kierownicze stanowiska, jako Dyrektor Generalny firmy w Londynie dla Francji, Wiceprezes dla Anglii, Irlandii oraz krajów nordyckich. Następnie objął stanowisko w Paryżu i został Wiceprezesem firmy dla Francji, krajów Beneluksu oraz środkowej i wschodniej Europy.

Frédéric Langin posiada dyplom szkoły Biznesu w Tuluzie.