FOTORELACJA: NEC Competence Days – PRO AV Solutions

0
409
[sam id=8 codes='false']

W dniach 14 i 15 października br. NEC Display Solutions zorganizował w Krakowie kolejne spotkanie w ramach NEC Competence Days – cyklu tematycznych, bezpłatnych szkoleń dla partnerów handlowych NEC.

Szkolenia tego typu japoński producent prowadzi już od wielu lat i z roku na rok cieszą się one coraz większą popularnością. Na spotkania zapraszani są partnerzy specjalizujący się w obsłudze wertykalnych rynków: np. branży medycznej, graficznej, czy DOOH. Tym razem, w krakowskim hotelu Best Western Premier spotkali się przedstawiciele firm skupionych wokół profesjonalnych instalacji AV.

NEC zaprosił do organizacji szkolenia trzech partnerów o komplementarnej ofercie: Polsound, dystrybutora profesjonalnych systemów nagłośnieniowych i studyjnych w Polsce, Polycom producenta zunifikowanych rozwiązań komunikacji i współdziałania oraz firmę EDBAK producenta profesjonalnych systemów montażowych do instalacji AV.

Frekwencja dwudniowej imprezy przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Na szkoleniu stawiło się 200 uczestników z całej Polski.

Większość prezentacji polegała nie tylko na przekazaniu wiedzy teoretycznej, ale na równoczesnej prezentacji funkcjonalności poszczególnych produktów na żywo. Dlatego wystawa większości sprzętu odbywała się bezpośrednio w salach wykładowych. Taka formuła zyskała największe uznanie uczestników.

Wykłady NEC skupiały się w większości na produktach, które dopiero pojawią się w portfolio producenta lub są najczęściej wybieranymi rozwiązaniami przez integratorów AV. Zaprezentowane zostały: laserowe projektory instalacyjne PX602UL, PX602WL, dotykowe monitory wielkoformatowe wyposażone w technologię Shadow Sense, monitory 4K od 24 do 98” oraz wiele innych ciekawych produktów. Jedną z ciekawszych prezentacji była ta, poświęcona bardzo popularnemu tematowi ścian wideo. Uczestnicy poza samymi produktami NEC przeznaczonymi do budowy ścian wielomonitorowych, zobaczyli praktyczne rozwiązania służące do tworzenia instalacji o rozdzielczościach UHD i wyższych, a także mogli zapoznać się z najczęstszymi błędami popełnianymi podczas skomplikowanych instalacji wideo.

 Firma Polsound zaprezentowała cyfrowe systemy mikrofonów bezprzewodowych oraz profesjonalne rozwiązania instalacyjne audio.- Oceniamy imprezę jako udaną i korzystną z punktu widzenia długofalowych kontaktów z uczestnikami tego spotkania. Podtrzymujemy naszą chęć uczestnictwa w kolejnych edycjach tego przedsięwzięcia – tak podsumował uczestnictwo w szkoleniu Paweł Danikiewicz, Dyrektor Handlowy Polsound.

W imieniu Polycom prelekcję o nowoczesnych rozwiązaniach do wideokonferencji poprowadził Product Manager Działu Systemów Sieciowych Veracomp Przemysław Kolasa.

– Konferencja NEC Competence Days 2014 umożliwiła nam prezentację profesjonalnych systemów mocowań monitorów naprawdę szerokiemu gronu specjalistów z branży AV – powiedział Grzegorz Bąk, Dyrektor Handlowy EDBAK.

NEC Display Solutions planuje kolejne jesienne spotkanie przedstawicieli branży AV w Krakowie. Już wiadomo, że odbędzie się ono w pierwszej połowie października 2015 r.

Najlepszym podsumowaniem szkolenia jest wypowiedź, jakiej udzielił jeden z uczestników,

Sławomir Skowroński, Senior Key Account Manager z TRIAS AVI

Mając duże doświadczenie w uczestnictwie w tego typu wydarzeniach muszę powiedzieć, iż organizacja tych warsztatów to absolutna Liga Mistrzów. Prezentacje nie były nudne i już po pierwszym dniu widać było, że NEC to zespół zawodowców znających się na rzeczy. Firma NEC powinna być dumna z posiadania w swoich szeregach zawodowców z ogromną pasją, którzy potrafią przekazać w sposób zrozumiały swoim partnerom informacje dotyczące najnowszych rozwiązań technologicznych oraz bieżącej sytuacji związanej z rynkiem audiowizualnym. Na szczególną uwagę zasługuje bardzo otwarty i dobrze przystępny dla słuchaczy tryb prowadzenia prezentacji przez Wojciecha Koska z NEC. Te warsztaty dzięki jego profesjonalnemu podejściu do słuchaczy nie zostaną zbyt szybko zapomniane.

Mariusz Orzechowski, Dyrektor Przedstawicielstwa NEC Display Solutions w Polsce

Organizacja tego typu szkolenia zawsze wiąże się z bardzo wytężoną pracą naszego niezbyt dużego zespołu, ale za każdym razem jest to wysiłek, który się opłaca. Zadowolenie naszych partnerów i efekty biznesowe to coś, co w zamian zyskujemy.