Ericsson Mobility Report: w 2018 r. więcej LTE niż GSM, 1 mln nowych abonentów mobilnego internetu dziennie do 2022 r.

0
49

Do roku 2022 liczba nowych abonentów usług mobilnych sieci szerokopasmowych wzrośnie o 2,6 miliarda, rosnąc średnio ponad milion dziennie. W 2018 roku dominującą technologią mobilną będzie LTE (4G), co czyni ją najszybciej rozwijającą się technologią mobilną w historii. To najważniejsze prognozy z opublikowanej w połowie czerwca najnowszej edycji Ericsson Mobility Report.

Między I kw. 2016 r. a I kw. 2017 r. łączny ruch w sieciach komórkowych wzrósł o 70 proc. Eksperci firmy Ericsson przewidują do 2022 roku ośmiokrotny wzrost ilości przesyłanych danych w sieciach komórkowych. Ruch ten odpowiada na przykład całej populacji Hiszpanii oglądającej film w rozdzielczości HD strumieniowo przez 24 godziny na dobę przez cały miesiąc.

W ciągu najbliższych sześciu lat do mobilnych sieci szerokopasmowych zostanie podłączonych blisko 2,6 mld nowych abonentów – wystarczy, by wypełnić 50-tys. europejski stadion piłkarski 20 razy dziennie. Najnowsze statystyki dotyczące wzrostu liczby abonentów i ruchu danych w sieciach telefonii komórkowej przedstawione w czerwcowym wydaniu Ericsson Mobility Reportpokazują najwyższy od 2013 r. globalny wzrost przesyłu danych komórkowych.

Pełna treść materiału dostępna na blogu it-filolog.pl. Zapraszamy do lektury!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here