Engave: rozwiązanie serwerowe dla polskich samorządów

0
511

Warszawska firma Engave zaprezentowała rozwiązanie serwerowe dostosowane do potrzeb polskich samorządów. W urządzeniu alterVi zintegrowano wszystko, czego przez najbliższych kilka lat potrzebować będzie nowoczesny urząd: do 4 serwerów, pamięć masową, switche i rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych. Wszystko w jednej obudowie, z jednym serwisem i w cenie od 115 000 zł.

[sam id=8 codes='false']

Koncepcja alterVi została przygotowana przez inżynierów Engave, którzy od lat współpracują ze specjalistami IT w instytucjach publicznych. Firmie zależało na rozwiązaniu problemów wynikających z ograniczeń budżetowych w administracji. Często bowiem serwery, pamięci masowe i inne elementy infrastruktury zamawiane są etapami, adekwatnie do możliwości budżetowych. W efekcie konieczne jest poniesienie dodatkowych kosztów integracji, a sama infrastruktura staje się niespójna i mało wydajna.

AlterVi to rozwiązanie kompletne: zawiera sprzęt i oprogramowanie oraz backup, z serwisem oferowanym przez Engave. Wszystkie komponenty pochodzą od renomowanych dostawców (HP oraz Microsoft), są dopasowane i od razu zintegrowane. Natychmiast po zakupie alterVi administrator dysponuje w pełni funkcjonalnym środowiskiem sprzętowym wraz z oprogramowaniem. Dotychczas wymagało to zakupu kilku niezależnych urządzeń, licencji oraz usług integracyjnych od doświadczonego dostawcy.

Istotnym założeniem projektowym alterVi jest elastyczność. Inżynierom Engave zależało na tym, by kupujący mógł dobrze dopasować konfigurację do aktualnych potrzeb, oraz mieć możliwość bezproblemowej rozbudowy rozwiązania w przyszłości.

Iwo Dominik ŻochowskiJesteśmy wieloletnim partnerem czołowych dostawców sprzętu i oprogramowania. Dzięki temu alterVi mogliśmy zbudować na bazie najlepszych dostępnych komponentów. Nasi inżynierowie opracowali założenia idealnego rozwiązania serwerowego dla administracji publicznej, a następnie wynegocjowaliśmy z dostawcami korzystne warunki zakupu komponentów i zintegrowaliśmy je w jedno, skalowalne rozwiązanie, do którego zapewniamy pełen serwis. Dzięki temu mamy produkt unikalny, w doskonałej cenie– wyjaśnia Iwo Dominik Żochowski, prezes Engave.

Pojawienie się na rynku rozwiązania serwerowego od rodzimego dostawcy, przygotowanego z myślą o konkretnych potrzebach naszych urzędów i samorządów, to dobra wiadomość w kontekście upowszechniania e-administracji. Do jej sprawnego działania niezbędna jest infrastruktura, którą można rozbudować w przyszłości. AlterVi może stanowić doskonałą bazę dla usług publicznych, ponieważ zapewnia:

  • skalowalne środowisko serwerowe,
  • zintegrowaną pamięć masową,
  • wbudowaną wirtualizację bez ograniczeń,
  • dedykowane środowisko backupowe,
  • oraz opcjonalne usługi centrum zapasowego.

Premiera na Mistrzach Infrastruktury

Po raz pierwszy alterVi można było obejrzeć na piątym spotkaniu z cyklu Mistrzowie Infrastruktury, które odbyło się 3 listopada br. To cykliczna impreza organizowana przez Engave i partnerów firmy, w trakcie której prezentowane są nowatorskie rozwiązania IT. Tematem przewodnim ostatniej edycji była kwestia optymalizacji kosztów infrastruktury gwarantującej ciągłość prowadzenia biznesu.