Engave partnerem Huawei

0
277

Warszawska firma Engave została partnerem Huawei w dziedzinie infrastruktury serwerowej, sieciowej i pamięci masowych. Będzie oferować kompletne rozwiązania oparte na platformach Huawei  jednostkom administracji państwowej, samorządom, firmom usługowym oraz firmom przemysłowym.

Dotychczasowe działania Huawei w Europie skupiały się na operatorach telekomunikacyjnych i dużych dostawcach usług internetowych. Firma ma jednak w ofercie także bardzo bogatą paletę produktów dla segmentu Enterprise. To wokół nich będzie rozwijać się współpraca z Engave.

„Huawei jest firmą innowacyjną w stopniu nie mniejszym, niż amerykańskie firmy z Doliny Krzemowej. Jest m.in. liderem w dziedzinie technologii LTE, nowoczesnych rozwiązań sieciowych opartych na koncepcji Software-Defined Networking, wydajnych serwerów, systemów NAS, a także oprogramowania do zarządzania środowiskami, danymi i procesami IT. Rozwiązania Huawei oferują bardzo szerokie możliwości funkcjonalne, a jednocześnie korzystną relację możliwości do ceny. Chcemy umożliwić polskim firmom i instytucjom wykorzystanie tych innowacji w połączeniu z atrakcyjnymi warunkami zakupu, wsparcia i serwisu” – mówi Dominik Żochowski, prezes firmy Engave.

Huawei nie walczy na rynku wyłącznie ceną. Firma może pochwalić się wieloma unikalnymi rozwiązaniami. Są wśród nich m.in. macierze dyskowe skalujące się do 16 kontrolerów w ramach jednego systemu (OceanStor 18000), macierze blokowe oparte w całości na pamięciach Flash (seria Dorado), klastrowe macierze plikowe skalujące się do 40 Petabajtów, platformy do wirtualizacji pamięci masowych, serwerów i desktopów, rozwiązania do wykonywania kopii zapasowych i zdalnej replikacji, oprogramowanie klastrowe – i wiele innych.

Jednym z obszarów współpracy będzie umieszczenie rozwiązań Huawei w uruchomionym właśnie laboratorium technologii infrastrukturalnych. Engave Performance Lab umożliwia klientom testowanie aplikacji, aby mogli realistycznie ocenić oczekiwania wobec infrastruktury zanim dokonają zakupu. „Engave Performance Lab umożliwia klientom testowanie aplikacji z różnymi wariantami architektury środowiska zanim jeszcze dokonają zakupu infrastruktury. Testy pozwolą klientom wybrać optymalną architekturę i parametry rozwiązania, a w rezultacie osiągnąć zakładaną wydajność i uniknąć nieplanowanych kosztów. Już wkrótce możliwości rozwiązań Huawei będzie można u nas wszechstronnie przetestować i porównać z całą gamą rozwiązań konkurencyjnych” – mówi Rafał Wójcik, team leader public sector, odpowiedzialny w Engave za współpracę z Huawei.

Engave to wyspecjalizowany integrator dostarczający zaawansowane usługi z zakresu projektowania, budowania i utrzymania infrastruktury centrów przetwarzania danych. Firma pracuje dla najbardziej wymagających klientów w Polsce, oferując wsparcie w obszarach rozwiązań sieciowych, data center, bezpieczeństwa, serwisu sprzętu IT. Posiada również̇ własne unikatowe rozwiązania biometrycznej identyfikacji użytkowników oraz prekonfigurowane środowisko wirtualizacji baz danych, serwerów i stacji roboczych o nazwie VSABA.  W 2015 roku otworzyła także pierwsze w Polsce laboratorium badające wydajność aplikacji z wykorzystaniem różnych platform serwerowych i pamięci masowych, umożlwiając tym samym praktyczną weryfkację deklaracji producentów dotyczące wydajności oraz funkconalności oferowanych produktów. Ponadto Engave posiada własną organizację serwisową oraz zespół certyfikowanych inżynierów o wieloletnim doświadczeniu w branży, co gwarantuje wysoką jakość oferowanych przez firmę usług. Partnerstwo z liderami technologicznymi rynku IT takimi jak m.in. Huawei, EMC, Lenovo, VMware, RSA, Pivotal , Brocade oraz Cisco, co umożliwia spółce dostarczanie optymalnych rozwiązań, spełniających potrzeby jej klientów. 

www.engave.pl