Dwa procesory graficzne GTX 760 w jednej konstrukcji

0
267
[sam id=8 codes='false']

Zespół ASUS Republic of Gamers (ROG) zaprezentował kartę graficzną Mars 760, która w jednej obudowie łączy dwa procesory graficzne GeForce GTX 760, w testach osiągając lepsze wyniki niż GeForce GTX Titan.

Na pokładzie nowej konstrukcji nie zabrakło autorskich technologii firmy ASUS, w tym systemu chłodzenia DirectCU II, modułu regulującego napięcie DIGI+ oraz oprogramowania GPU Tweak. Karta Mars 760 wyróżnia się też doskonałym wyglądem dzięki czerwonej diodzie LED, która pulsuje podczas pracy.

Technologia DirectCU II wykorzystuje 8 miedzianych przewodów cieplnych, które są w bezpośrednim kontakcie z dwoma procesorami graficznymi. W trakcie pracy karta jest dużo cichsza i o 10 proc chłodniejsza od modelu GeForce GTX 690. Dwa odporne na kurz wentylatory 90mm zapewniają sześciokrotnie większy przepływ powietrza, niż konstrukcje referencyjne.

Karta Mars 760 ma 12-fazowy moduł regulacji napięcia DIGI+, który o 30 proc. zmniejsza zakłócenia i o 15 proc. zwiększa wydajność. Zapewnia szerszą tolerancję modulacji napięcia i zwiększa stabilność oraz żywotność – nawet 2,5-krotnie w porównaniu z kartami referencyjnymi. Kondensatory Black Metallic są o 20 proc. bardziej odporne na wysokie temperatury, co przekłada się na 5-krotnie dłuższe ich działanie. W nowej propozycji zespołu ASUS ROG wykorzystano również kondensatory z polimeryzowanych półprzewodników organicznych oraz aluminiową pokrywę, która redukuje hałas, zwiększa wytrzymałość i stabilność, jak również potencjał podkręcania.

Dołączone oprogramowanie GPU Tweak zapewnia szybką, prostą i bezpieczną kontrolę taktowania, napięcia, prędkości wentylatorów i zużycia energii. Dodatkowo umożliwia kalibrację obciążeń procesorów graficznych i regulację częstotliwości VRM, co przekłada się na zwiększoną kontrolę i maksymalny potencjał przetaktowywania.

Karta graficzna ASUS Mars 760 będzie dostępna w Polsce w połowie grudnia 2013 r. Sugerowana cena detaliczna będzie kształtować się na poziomie 2384 zł brutto.