Dwa nowe urządzenia Xeroksa

0
165

Xerox zaprezentował dwa nowe monochromatyczne urządzenia dedykowane sektorowi MSP, które oprócz wysokiej jakości druku zapewniają profesjonalny wygląd dokumentów. Dzięki WiFi umożliwiają pracę w dowolnym miejscu, zarówno w biurze, jak i poza nim.

Prędkość druku urządzenia wielofunkcyjnego Xerox WorkCentre 3615 i drukarki Phaser 3610 wynosi 45 str./min dla arkuszy A4 i 47 str./min dla arkuszy o wymiarach 216 x 279 mm (letter size), co plasuje je w grupie najszybszych urządzeń swojej klasy.

Mogą być opcjonalnie wyposażone w 3 dodatkowe podajniki papieru na 550 arkuszy, co daje możliwość wykorzystania aż 2350 stron bez konieczności dokładania papieru. Rozdzielczość druku wynosząca 1200 x 1200 dpi poprawia standard materiałów sprzedażowych, notatek służbowych i faktur o dużej jakości obrazu.

WorkCentre 3615 może wykonywać zadania bez względu na to, czy poprzednie zlecenia zostały już ukończone. Dzięki temu zapobiega przestojom w pracy, gdy np. skończy się papier o danym formacie. Urządzenie pozwala na skanowanie stron w rozmiarze 216 x 356 mm (legal size). Dodatkowo umożliwia drukowanie zbindowanych dokumentów bez konieczności zdejmowania oprawy.

Dodatkowym udogodnieniem w przypadku obu urządzeń są kasety z tonerem o wysokiej pojemności, pozwalającymi na dużą oszczędność czasu przy wymianie tuszy. Zużycie papieru i związane z nim koszty zostają również zredukowane dzięki funkcji automatycznego dwustronnego druku. Z kolei opcja druku jednostronnego pomnaża strony na jednym arkuszu. Jest to dogodne rozwiązanie przy produkcji materiałów do prezentacji.

Standardowa funkcja Xerox Secure Print zabezpiecza firmowe dane przed nieupoważnionym dostępem. Xerox WorkCentre 3615 i Phaser 3610 są ponadto przyjazne dla środowiska, gdyż zastosowano w nich Xerox Toner EA, który zmniejsza emisję dwutlenku węgla o 28% w porównaniu z konwencjonalnymi rozwiązaniami.

Produkty dostępne są na magazynach dystrybutorów, w cenach:

  • Phaser 3610DN – 1899 PLN netto
  • WorkCentre 3615DN – 2699 PLN netto