Darren Roos nowym prezesem korporacji IFS

0
448

Firma IFS, dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, powołała nową osobę na stanowisko prezesa. Darren Roos zastąpi odchodzącego na emeryturę Alastaira Sorbie. Obowiązki przejmie 1 kwietnia 2018 roku.

Roos to doświadczony menedżer w branży oprogramowania dla przedsiębiorstw. Ostatnio Roos pełnił funkcję prezesa SAP Cloud ERP, a wcześniej przyczynił się do znacznego wzrostu międzynarodowego firmy Software AG, która za jego kadencji potroiła swoją wielkość.

– Wprowadzenie firmy IFS w nowy etap rozwoju traktuję jako wyzwanie i zaszczyt. IFS to wspaniała firma! Połączenie ogromnego doświadczenia w branży ERP, pozycji lidera w branży EAM i FSM oraz wyjątkowe uznanie klientów stwarza doskonałą podstawę do odegrania dominującej roli w sektorze oprogramowania dla przedsiębiorstw. Chciałbym służyć swoim doświadczeniem i umiejętnościami, zwłaszcza w dziedzinie rozwoju przedsiębiorstwa, budowania biznesu w chmurze oraz tworzenia wysokowydajnych zespołów w celu dalszego rozwoju firmy IFS”. Dodał też: „Cieszę się też na możliwość spotkania i współpracy z 3500 kobiet i mężczyzn, którzy zbudowali tę firmę oraz z 10 000 klientów i partnerów, którzy przyczynili się do jej wielkości, powiedział Darren Roos, prezes korporacji IFS. 

Komentując swoje odejście na emeryturę, Alastair Sorbie powiedział: „Jestem dumny z tego, że przez 12 lat pełnienia funkcji prezesa doprowadziłem firmę IFS do pozycji globalnej organizacji. Chciałbym podziękować wielu osobom, które towarzyszyły mi na tej drodze – pomogły one w rozwoju kultury korporacyjnej, która pozwala firmie IFS na przyciągnięcie i utrzymanie utalentowanych pracowników oraz klientów będących liderami w branży. Życzę im, Darrenowi i całej wspólnocie IFS wszystkiego najlepszego na przyszłość”.