Grupa AB została nagrodzona trzema tytułami „Dystrybutora broadlinerowego Roku 2015”. Wyróżnienia przyznano w Polsce, Czechach i na Słowacji. Nagrody w regionie Europy Środkowo-Wschodniej są efektem badania przeprowadzonego przez organizację CONTEXT zajmująca się analizami rynkowymi i strategią cen w obrębie sektora ICT.

Potrójna nagroda została przyznana spółkom Grupy: AB S.A. w Polsce oraz ATComputers w Czechach i na Słowacji. Tytuł „Dystrybutora broadlinerowego Roku 2015-2016” na tych rynkach jest tym bardziej wartościowy, gdyż jest przyznawany na podstawie wyników badań CONTEXT ChannelWatch 2015, przeprowadzonych wśród ponad 5 tys. resellerów w Europie.

ChannelWatch obejmuje ocenę wszystkich dystrybutorów działających w regionie CEE i jest największym tego typu badaniem w Europie. W jego trakcie resellerzy oceniają dystrybutorów według kluczowych kryteriów świadczonych usług, które następnie są ważone przez ocenę dotycząca ich ważności dla partnerów.

przybyło– Wyróżnienie w tak prestiżowym badaniu jednocześnie na trzech rynkach, na których działa Grupa AB, jest kolejnym potwierdzeniem naszej dominującej pozycji w Europie Środkowo-Wschodniej. Głosem najbardziej obiektywnego gremium, jakim są nasi Partnerzy, potwierdzona została nasza pozycja lidera nie tylko pod względem wielkości oferty czy wysokości przychodów, ale także jakości obsługi, zasobów logistycznych i oferowanych innowacyjnych narzędzi sprzedaży. Potrójny tytuł „Dystrybutora Roku”, za który chcemy bardzo podziękować, tylko utwierdza nas w przekonaniu, że rozwijamy się w dobrym kierunku, a strategia dialogu z naszymi Partnerami przynosi wymierne efekty – mówi Andrzej Przybyło, prezes zarządu AB S.A.

Grupa AB to dystrybutor IT i elektroniki użytkowej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, którego przychody wynoszą około 7 mld złotych rocznie. W 2007 r. AB S.A. dokonała zakupu 100% akcji ATComputers Holding a.s. – grupy spółek działających w branży dystrybucji IT w Czechach i na Słowacji, największego producenta PC w Czechach i właściciela sieci komputerowych sklepów detalicznych.