CONTEXT: AB S.A. Dystrybutorem Roku 2014

0
178

AB S.A. zostało nagrodzone tytułem „Dystrybutora Roku 2014 w Polsce” przez prestiżową organizację badawczą CONTEXT zajmująca się analizami rynkowymi i strategią cen w obrębie sektora ICT.     

Nagroda Dystrybutora Roku 2014 dla AB S.A. jest tym bardziej wartościowa, gdyż jest przyznawana na podstawie wyników przeprowadzonych badań CONTEXT ChannelWatch EMEA 2014. Są one oparte na próbie badawczej obejmującej 3,5 tyś. resellerów w Europie i regulują je rygorystyczne zasady. W pierwszym etapie dystrybutorzy oceniani są w kluczowym kategoriach (m.in. szybkość dostaw,  jakość realizacji transakcji, poziom obsługi online), a następnie oceny te są ważone przez drugą serię pytań na temat tych usług, które resellerzy uznają za kluczowe dla nich. Ostateczny wynik to suma przyznanych ocen oraz całościowa opinia o dystrybutorze.

W ramach rankingu CONTEXT taki sam tytuł „Dystrybutora Roku 2014 na rynku czeskim” otrzymał również AT Computers – lider dystrybucji IT w Czechach i na Słowacji, należący do Grupy Kapitałowej AB.

www.ab.pl