Codzienny serwis: potrzebne są nowe zabezpieczenia w sieci

0
118

INTERNET: Specjaliści od sieci wzywają do ustanowienia nowych standardów zabezpieczenia łączenia do stron internetowych (np. SSL, VPN). Chodzi o informację, że National Security Agency jest w stanie złamać szyfry chroniące miliony stron w sieci. (Reuters)

STATYSTYKI: Wartość rynku cloudowego w Polsce osiągnie w 2013 r. 300 mln zł – wynika z raportu PMR. W 2012 r. szacowano ją (włączając w obliczenia zarówno usługi związane z chmurą prywatną jak i publiczną) na 234 mln zł. Tempo wzrostu wynosi więc przeszło 28 proc. (PMR)

 

INTERNET: Compendium Centrum Edukacyjne organizuje bezpłatne kursy dla twórców stron internetowych (tworzenie stron w CSS i HTML, programowanie PHP). Szkolenie jest finansowane ze środków unijnych. Jest przeznaczone dla pracowników mikro i małych przedsiębiorstw. (Compendium)

 

TELEKOMUNIKACJA: Transakcja wykupu akcji Verizon Wireless od Vodafone przez macierzystą firmę, Verizon, została podważona przez jednego z udziałowców Verizona. Jego zdaniem cena 130 mld dol. za pakiet 45 proc. udziałów w Verizon Wireless jest zawyżona. (Reuters)

 

TELEKOMUNIKACJA: UKE nie odpowiedziało na zarzuty T-Mobile i Play, które starają się zakwestionować ugodę zawartą między Sferią i Urzędem Komunikacji Elektronicznej. Chodzi o przyznanie Sferii części cennego pasma 800 MHz w ramach rekompensaty za pasmo 850 MHz, którego Sferia nie mogła wykorzystać ze względów technicznych. Pasmo to zostało przyznane firmie jeszcze w 2003 r. (Dziennik Gazeta Prawna).