Codzienny serwis: Microsoft kupuje część Nokii, nowa osoba w TOM TOM

0
268

MICROSOFT: Producent kupuje za 5 mld dol. biznes sprzętowy Nokia. Zakup ma uzupełnić ekosystem sprzętu i usług Microsoftu. W portfolio fińskiej firmy zostaną technologie związane z lokalizacją, sieciami, mappingiem, itp. Po realizacji transakcji obecny CEO Nokii, Stephen Elop przejdzie do Microsoftu. (ZDNET)

NTT System: W pierwszym półroczu roku obrotowego 2013 spółka uzyskała przychody w wysokości 309,8 mln PLN, w porównaniu do 275, 4 mln PLN osiągniętych w pierwszym półroczu 2012 roku, co oznacza wzrost o ponad 12%. Spółka wygenerowała zysk operacyjny w wysokości 4,5 mln PLN w porównaniu do 0,8 mln PLN w analogicznym okresie roku ubiegłego, co oznacza wzrost o ponad 400%.

 

TELEKOMUNIKACJA: Rozpada się zawiązane w 2000 r. joint venture Verizona i Vodafone. Verizon odkupi za 130 mld dol. swoje akcje od brytyjskiego Vodafone. (Wyborcza Biz)

 

PERSONALIA: Andrzej Kuźniak, kilka lat temu kierujący polskim biurem Toshiby, później szef firmy świadczącej usługi serwisowe APN Serwis, dołączył do zespołu TOM TOM.

 

PRAWO: Zgodnie z planowanymi zmianami umowy-zlecenia zostaną obłożone składkami ZUS. Składki emerytalno-rentowe z tytułu takich kontraktów obowiązkowo będą płacone do momentu osiągnięcia kwoty minimalnej płacy. Obecnie jest to 1,6 tys. zł (w przyszłym roku – 1680 zł). Nowelizacja przewiduje też odprowadzanie składek od wynagrodzeń członków rad nadzorczych. (Dziennik Gazeta Prawna)