Citrix: zmiany w kierownictwie firmy

0
104

Rada Dyrektorów Citrix Systems Inc. powołała Davida J. Henshalla, dotychczasowego dyrektora finansowego (CFO) i dyrektora operacyjnego (COO) na stanowisko prezesa i dyrektora generalnego (CEO) spółki ze skutkiem natychmiastowym. Powołanie Henshalla jest następstwem porozumienia stron pomiędzy zarządem Citrix a dotychczasowym prezesem i CEO Citrix Kirillem Tatarinovem.

Citrix określił zespół, który pod nadzorem Davida Henshalla ma pokierować długoterminową strategią i wzrostem firmy. Oprócz ulepszania i rozszerzania portfolio produktowego ma on wspierać efektywność operacyjną i wzmacniać wartość spółki. Obejmuje to szereg strategicznych inicjatyw, mających na celu zwiększenie marży operacyjnej i zwrotu kapitału oraz ułatwienie dalszych inwestycji w przyspieszenie przekształcania Citrix w biznes oparty na chmurze oraz w obszarach wysokiego wzrostu, takich jak bezpieczeństwo danych czy usługi analityczne.

“David to osoba, która pracuje i zna firmę od wielu lat, co sprawia że mamy do niego pełne zaufanie”. – powiedział Robert Calderoni, przewodniczący Rady Dyrektorów. „Uważamy, że przyspieszenie naszej transformacji w chmurze sprawi, że firma osiągnie jeszcze większy sukces w najbliższych latach, jednocześnie podnosząc swoją wartość dla akcjonariuszy. Mamy odpowiedni zespół, aby zrealizować tę wizję.” Jednocześnie Calderoni dodał – „W imieniu firmy chciałbym podziękować p. Kirillowi za jego pracę na rzecz Citrix. Postęp, jaki osiągnęliśmy pod jego kierownictwem sprawił, że Citrix jest w doskonałej pozycji przed kolejnym etapem transformacji”.

David Henshall powiedział – “Mamy wielu utalentowanych pracowników i jestem naprawdę zaszczycony, że będę mógł pokierować firmą w jej nowym etapie rozwoju. Dysponujemy ofertą  świetnych produktów i usług, na których codziennie polega wielu naszych klientów i partnerów tworząc środowiska pracy, spełniające współczesne potrzeby pracowników. Będziemy kontynuować naszą pracę w tym zakresie i jednocześnie wzmacniać naszą markę. Pragniemy również wykorzystać dużą wiedzę Boba w prowadzeniu firm tworzących oprogramowanie w trakcie przejścia naszego modelu biznesowego do chmury i świadczenia usług na zasadzie subskrypcji.”

Wraz ze zmianą na stanowisku CEO Mark M. Coyle, dotychczasowy starszy wiceprezes ds. finansów objął stanowisko tymczasowego CFO. Citrix zaangażował również firmę rekrutacyjną, która ma zająć się procesem rekrutacji odpowiedniego kandydata na stałe na to stanowisko. Pod uwagę będą brani nie tylko kandydaci dostępni na rynku zewnętrznym, ale także osoby z wewnątrz firmy.

Powołano również komitet ds. operacyjnych i kapitałowych, który będzie współpracował z kierownictwem firmy i doradzał Radzie Dyrektorów w zakresie przeglądu możliwości zwiększenia marży i zwrotu kapitału dla akcjonariuszy. Będzie on działał pod wspólnym kierownictwem Roberta Calderoniego (przewodniczącego rady) i Davida Henshalla (CEO) oraz dyrektorów Jessiego Cohna i Petera J. Sacripantiego.