Jak chronić swoje komputery domowe? podpowie Sophos

0
247

Odpowiedzią na dostępne na rynku rozwiązania antywirusowe, które w części są oparte na nieefektywnych technologiach obciążających komputery, było wprowadzenie przez firmę Sophos oprogramowania antywirusowego Sophos Home. Pozwala ono uchronić przed złośliwym oprogramowaniem, wirusami i zainfekowanymi stronami www do 10 komputerów domowych z systemem Mac i Windows w ramach jednej licencji.

Oprogramowanie pod względem funkcjonalności nie różni się od produktów oferowanych klientom komercyjnym, korzysta z tych samych  technologii, które chronią miliony użytkowników biznesowych na całym świecie. Dzięki Sophos Home można objąć ochroną całą swoją rodzinę indywidualnego użytkownika i zdalnie, z każdego miejsca na świecie zarządzać bezpieczeństwem ich urządzeń. Sophos Home jest antywirusem o wysokiej wydajności, który chroni przed phishingiem i złośliwymi stronami internetowymi, a co najważniejsze dla użytkownika –  jest to program całkowicie darmowy.

W głównym widoku konsoli zarządzającej Sophos Home monitorowany jest aktualny stan wszystkich komputerów i urządzeń chronionych za pomocą programu. Administrator antywirusa ma możliwość ustawienia różnych opcji bezpieczeństwa dla każdego komputera. Program niezwłocznie powiadomi użytkownika o problemach, które mogą wymagać podjęcia działania w celu wyeliminowania zagrożenia.

Program jest do pobrania ze strony producenta. Do użytku biznesowego przeznaczony jest program Sophos Central, który można także bezpłatnie wypróbować.