CEE Capital Markets Awards – Ilona Weiss „Osobowością roku”

0
441

Ilona Weiss, Prezes Zarządu ABC Data została laureatką drugiej edycji CEE Capital Markets Awards w kategorii „Osobowość roku”. Prezes ABC Data została wyróżniona tym tytułem między innymi za konsekwentne umacnianie pozycji Spółki jako lidera dystrybucji IT w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, doskonałą współpracę z partnerami biznesowymi, a także wzorowo realizowaną przez ABC Data komunikację z inwestorami i mediami.

[sam id=8 codes='false']

fot_ceecapmktsCEE Capital Markets Awards ma na celu wyróżnienie najlepszych spółek, instytucji i doradców związanych z rynkiem kapitałowym regionu CEE za wkład, jaki wnoszą w jego rozwój. Poszczególne kategorie konkursu ułożono w taki sposób, aby reprezentowały one przekrojowo wszystkich uczestników rynku kapitałowego. W jury zasiadają uznani specjaliści, reprezentujący m.in. inwestorów, banki i giełdy z naszej części Europy, a także przedstawicieli cenionych instytucji i mediów finansowych. Uroczysta Gala wieńcząca drugą odsłonę plebiscytu miała miejsce w czwartek, 15 września w warszawskim Hotelu InterContinental. W jej trakcie wręczono nagrody wyróżnionym firmom i osobom. Zaszczytny tytuł „Osobowości roku” jury przyznało Ilonie Weiss, Prezes Zarządu ABC Data S.A.

– To niezwykle nobilitujące, że rynek i media dostrzegają moje działania, a co więcej – nagradzają mnie za nie – mówi Ilona Weiss, Prezes Zarządu ABC Data – Dla mnie to najlepszy dowód, że kierunek rozwoju, który określiłam dla ABC Data jest słuszny, a dzięki podejmowanym inicjatywom kierowana przez mnie Spółka odnosi kolejne sukcesy. Zwieńczeniem naszych dążeń będzie zdobycie do 2018 roku pozycji lidera dystrybucji IT w regionie CEE. Jak wynika z danych globalnej firmy badawczej Context, w czerwcu tego roku do ABC Data należało już 23% rynku dystrybucji sprzętu IT i elektroniki użytkowej w Polsce. Oznacza to w ciągu roku od ogłoszenia naszej strategii, zwiększyliśmy udziały w krajowym rynku dystrybucji IT o blisko 2pp. Jak przyjęliśmy w strategii, w 2018 roku nasz udział w polskim rynku planujemy na poziomie 25%. Zakładany cel jest już blisko – dodaje Prezes Zarządu ABC Data.

Tytuł „Osobowość roku” przyznany przez jury CEE Capital Markets Awards to już trzecia nagroda w tym roku dla Ilony Weiss. W lutym Prezes Zarządu ABC Data została uznana „Człowiekiem Roku 2015” w plebiscycie magazynu Mobility za wkład, jaki kierowana przez nią spółka wniosła na rzecz rozwoju rynku technologii mobilnych w Polsce. Z kolei w czerwcu redakcja wiodącego branżowego magazynu CRN uznała Ilonę Weiss za „Postać Rynku IT 2015”. Nagrodę i zaszczytny tytuł przyznano w uznaniu zasług Prezes Zarządu ABC Data dla rozwoju spółki, w tym m.in. stworzenie kompleksowej strategii rozwoju ABC Data na lata 2016-2018.

Od początku roku wiele nagród przyznano również samej ABC Data. Od stycznia do września 2016 roku spółka otrzymała kilkanaście wyróżnień, w tym niezwykle prestiżowy tytuł „Central & Eastern Europe Distributor Of The Year 2016” nadawany przez EMEA Channel Academy, który w lutym przyznano ABC Data. Inne cenne nagrody przyznane zostały spółce przez jej partnerów handlowych. To między innymi tytuł „Dystrybutor Roku” od firmy Dell, „Dystrybutor Roku 2015 w kategorii produkty biznesowe” od firmy Lenovo czy nagroda za wybitne osiągnięcia w regionie CEE/Nordic od firmy Huawei. Te i inne otrzymane w tym roku nagrody potwierdzają, że to właśnie ABC Data wyznacza kierunki rozwoju i standardy funkcjonowania firm dystrybucyjnych w Polsce.