Budżetowy AIO z Windows 10 za 1399 PLN

0
440

ARCHOS Vision 215 to elegancki i kompaktowy komputer typu All-in-one z systemem Windows 10. Niska cena, niewielkie zużycie energii i ciekawe wzornictwo sprawiają, że w typowo domowych zadaniach może on z powodzeniem zastąpić starzejącego się peceta. 21,5-calowy ekran Ful HD zapewni wystarczającą przestrzeń do nauki, korzystania z internetu czy nawet oglądania filmów i seriali.

Format All-in-one to główna, poza przystępną ceną, zaleta ARCHOS Vision 215. Funkcjonalny komputer został umieszczony w obudowie monitora o przekątnej 21,5 cala. Ekran w najcieńszym miejscu posiada 6,85 mm grubości – przekrój Vision 215 jest więc zbliżony do tego, który oferują współczesne smartfony. Wszystkie podzespoły oraz komplet portów z tyłu monitora łączy ekran ze stopką stabilizującą urządzenie. Komputer waży zaledwie 2,85 kg i zajmuje na biurku tyle miejsca, ile w przypadku klasycznego peceta zajmowałby sam monitor. Dodatkowo estetykę urządzenia podkreślają wąskie ramki wokół ekranu.

Wydajność wystarczająca do pracy i multimediów

ARCHOS Vision 215 pracuje pod kontrolą Windows 10 Home. Jego sercem jest czterordzeniowy procesor Intel® Atom® x5-Z8350 o taktowaniu do 1,92 GHz, ze zintegrowanym układem graficznym Intel® HD Graphics 400. Wydajność tego rozwiązania pozwala swobodnie korzystać z internetu oraz aplikacji biurowych – sprawdzi się również w podstawowych funkcjach multimedialnych, takich jak oglądanie filmów czy seriali w rozdzielczości Full HD.

Komputer wyposażono w 4 GB pamięci RAM oraz 32 GB szybkiej pamięci masowej SSD, którą można samodzielnie rozbudować korzystając z dwóch dostępnych opcji. Mniej wymagający użytkownicy mogą sięgnąć po kartę microSD – Vision 215 wspiera nośniki o pojemności do 256 GB. Osoby potrzebujące bardziej profesjonalnego rozwiązania, mogą w wolnej zatoce 2,5 cala zainstalować dysk talerzowy lub SSD dla interfejsu SATA III, o pojemności kilku terabajtów.

All-in-one pozwala na podłączenie bezprzewodowych urządzeń peryferyjnych (mysz i klawiatura) poprzez Bluetooth 4.0 lub Wi-Fi. Można w tym celu również wykorzystać pięć dostępnych portów USB. Do komputera można podpiąć drugi ekran – zewnętrzny monitor lub telewizor, za pomocą złącza HDMI. Vision 215 posiada wbudowane głośniki o mocy 3 W.

Komputer All-in-one Vision 215 zostanie zaprezentowany prze firmę ARCHOS na targach Mobile World Congress (MWC 2018), które odbędą się w Barcelonie na przełomie lutego i marca. W sprzedaży dostępny będzie od maja, w sugerowanej cenie detalicznej 1399 złotych.