Bakotech otwiera dział dystrybucji usług

0
370
[sam id=8 codes='false']

Bakotech wprowadza do portfolio rozwiązania oparte na modelu dystrybucji SaaS (Security as a Service) i otwiera nowy dział MSP dedykowany usługom hostowanym.
Oferta Bakotechu oparta o SaaS oznacza nowy model biznesowy dostarczania oprogramowania, bez konieczności ponoszenia dużych wydatków związanych z jednorazowym zakupem aplikacji, inwestycji w sprzęt, kosztów wdrożenia oprogramowania w firmie i szkolenia pracowników. W modelu SaaS jedynym kosztem użytkowania aplikacji jest opłata subskrypcyjna (miesięczna) w postaci pay-as-you-go – wyłącznie za aktywne w danym miesiącu licencje. Oznacza to przewidywalne koszty oraz brak dodatkowych opłat za uaktualnienia i nowe funkcje oprogramowania.

Produkty oferowane przez Bakotech w ramach działu MSP obejmują w tym momencie dwa rodzaje rozwiązań: poświęcony ochronie urządzeń końcowych system antywirusowy Webroot oraz dedykowany zabezpieczeniu serwerów pocztowych przed niechcianymi wiadomościami system antyspamowy SpamTitan. W kolejnym kwartale Dystrybutor planuje poszerzenie dystrybucji usług o rozwiązanie WebTitan – bramę sieciową, pozwalającą na filtrację treści internetowych.

W ramach nowej oferty Bakotechu partnerem MSP może zostać każdy partner handlowy, który podpisze umowę partnerską z dystrybutorem i dokona zakupu pierwszych licencji. Warto wspomnieć, że oprócz dostępu do bezpłatnej platformy zarządzającej, braku kosztów aktywacji, utrzymania systemu i opłat administracyjnych, Partner otrzyma dodatkowe korzyści w postaci większego rabat partnerskiego przy większej liczbie aktywnych licencji.

Dystrybucję usług SaaS w ramach nowego działu MSP rozwijać będzie powołana przez Bakotech spółka-córka, działająca pod nazwą Ceesoft.

Więcej informacji na stronie www.ceesoft.pl