Axis: seria kamer typu bullet

0
39

Seria sieciowych kamer AXIS P14 obejmuje siedem urządzeń oferujących funkcje wymagane w większości instalacji.

Seria obejmuje kamery z wbudowanym oświetlaczem podczerwieni, jak również model o rozdzielczości 4K, stanowiący kluczowy produkt tej serii. Nowe kamery zostały zaprojektowane z myślą o wymagających instalacjach zewnętrznych i wewnętrznych. Są idealne do całodobowego monitoringu biur, centrów handlowych, parkingów i przestrzeni publicznych.

Klienci mogą wybierać spośród modeli o szerokim zakresie rozdzielczości od HDTV 1080p do 4K, które są wyposażone w zintegrowane funkcje dla efektywnego i niezawodnego nadzoru wizyjnego. Należą do nich  wbudowany oświetlacz podczerwieni, funkcja zdalnej regulacji zoomu i ostrości, wbudowany slot na karty micro SD/SDHC/SDXC oraz złącza I/O umożliwiające współpracę z urządzeniami zewnętrznymi.

Rozdzielczość 4K została zdefiniowana i zatwierdzona przez Międzynarodową Unię Telekomunikacyjną (ITU) i wynosi 3840×2160 pikseli przy 30 klatkach na sekundę. Pozwala na powiększenie na ekranie dowolnej partii obrazu bez utraty szczegółów, co jest szczególnie przydatne podczas postępowań procesowych. Ze względu na możliwość wychwytywania nawet najdrobniejszych detali, AXIS P1428-E o rozdzielczości 4K jest idealnym rozwiązaniem do dozoru rozległych powierzchni takich jak wejścia, parkingi i przestrzenie publiczne.

Łatwa i szybka instalacja kamer sieciowych serii AXIS P14 wspomagana jest również przez możliwość zdalnego ustawiania kadru oraz ostrości obrazu. Ponadto kamery te są wyposażone w lekkie, kompaktowe obudowy oraz zintegrowany uchwyt pozwalający na montaż ścienny lub sufitowy. Instalację ułatwia także szereg akcesoriów, które można dokupić oddzielnie.  

Wszystkie modele kamer z serii AXIS P14 są gotowe do montażu na zewnątrz oraz dostosowane do większości potrzeb:

  • AXIS P1405-E/-LE z rozdzielczością HDTV 1080p, tryb pracy dzień i noc, obiektyw DC-iris z funkcją zdalnej regulacji zoomu i ostrości; AXIS P1405-LE z wbudowanym oświetlaczem podczerwieni;
  • AXIS P1425-E/-LE z rozdzielczością HDTV 1080p, tryb pracy dzień i noc, obiektyw P-iris z funkcją zdalnej regulacji zoomu i ostrości, złącza I/O, AXIS P1425-LE z OptimizedIR
  • AXIS P1427-E/-LE z rozdzielczością 5 MP, tryb pracy dzień i noc, obiektyw P-iris z funkcją zdalnej regulacji zoomu i ostrości, złącza I/O, AXIS P1427-LE z OptimizedIR
  • AXIS P1428-E z rozdzielczością 4K (3840×2160), tryb pracy dzień i noc, obiektyw P-iris z funkcją zdalnej regulacji zoomu i ostrości, złącza I/O.

Kamery w nowej serii AXIS P14 są wyposażone w wydajny procesor pozwalający na wysoką wydajność podczas przetwarzania obrazu. Charakteryzują się wyższą światłoczułością oraz wydajniejszą kompresją (H.264 Main Profile). Zapewniają nie tylko lepszą jakość obrazu, ale także płynną obsługę kilku strumieni wideo jednocześnie, optymalizując przy tym zużycie pamięci.

www.axis.com