ALSEN w rządowym programie Aktywna Tablica

0
345

Sieć ALSEN, licząca blisko 400 sklepów, przygotowała ofertę dedykowaną dla szkół podstawowych biorących udział w rządowym programie prowadzonym pod nazwą Aktywna Tablica.

Program „Aktywna Tablica” to rządowy projekt rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania technologii informacyjno‑komunikacyjnych (TIK) na lata 2017-2019. Zadaniem Programu jest zapewnienie niezbędnej infrastruktury w zakresie TIK w postaci nowoczesnych interaktywnych pomocy dydaktycznych, takich jak projektory, tablice interaktywne, monitory interaktywne oraz głośniki. W ramach programu szkoły podstawowe mogą zaopatrzyć się w wyżej wymieniony sprzęt.

Uważam, że program Aktywna Tablica to realne wsparcie i szansa dla wielu szkół. Celem współczesnej szkoły powinno być rozwijanie oraz podnoszenie kompetencji uczniów i nauczycieli poprzez spopularyzowanie interaktywnych metod prowadzenia zajęć dydaktycznych, a także zmiana aktualnego sposobu myślenia i otwarcie na nowe możliwości, które niesie ze sobą rozwój technologii. Znamy potrzeby szkół i znamy nowe technologie – jesteśmy na rynku już ponad 15 lat i przez ten okres wielokrotnie współpracowaliśmy ze szkołami, poznając tym samym ich rosnące potrzeby. Alsen oferuje w ramach programu nie tylko sprzęt renomowanych światowych marek, ale przede wszystkim dostępność salonów stacjonarnych praktycznie w każdym mieście oraz wsparcie merytoryczne poparte wieloletnim doświadczeniem. Zachęcam zatem dyrektorów szkół do próby pozyskania dofinansowania oferowanego w ramach niniejszego Programu– mówi Jan Zdebel, Prezes Zarządu/ Dyrektor Handlowy Alsen Marketing sp. z o.o.

Program finansowany jest w 80% ze środków budżetu państwa  i w 20% z wkładu własnego organów prowadzących szkołę.