ABC Data – podsumowanie wydarzeń w 2017

0
412

Za nami intensywne dwanaście miesięcy 2017 roku, podczas których kontynuowaliśmy realizację inicjatyw strategicznych, zacieśnialiśmy współpracę z naszymi partnerami, podpisywaliśmy nowe kontrakty i kreowaliśmy rynkowe trendy. Co będziemy wspominać szczególnie? Oto nasze podsumowanie 2017 roku w kontekście wydarzeń istotnych i ciekawych z perspektywy Grupy ABC Data.

Styczeń

Niektórzy mówią, że jaki początek, taki cały rok. Mogliśmy zaciskać kciuki, żeby tak naprawdę było, bo styczeń przyniósł nam m.in. bardzo cenne wyróżnienia dla Najlepszego Dystrybutora Niskobudżetowych Drukarek 3D i Filamentów oraz Dystrybutora Roku Dell. Pierwsza z nagród potwierdziła nam, że prowadzimy właściwe działania w celu popularyzacji technologii i zachęciła do dalszych starań na rzecz branży druku przestrzennego. Druga była wyrazem uznania za wysoką jakość świadczonych usług i posiadane kompetencje, a to szczególny komplement ze strony tak cenionego partnera biznesowego.

W styczniu zaangażowaliśmy się również w kolejną edycję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, przekazując do licytacji ekskluzywny, wysadzany 18-karatowym złotem telefon Xiaomi Mi Mix. Chcąc wspierać naszych klientów i partnerów ekspercką wiedzą, wydaliśmy magazyn „DoIT”, przybliżający takie tematy i trendy, jak omnichannel, druk przestrzenny czy segment mobile.

Luty

Z niecierpliwością czekaliśmy na kolejną edycję Distree EMEA, a więc organizowanej w Monako konferencji integrującej środowisko producentów, dystrybutorów i sprzedawców IT. Z jednej strony była to dla nas okazja, by nawiązać i wzmocnić biznesowe relacje, z drugiej odebrać już po raz siódmy prestiżową nagrodę „Central and Eastern Europe Consumer Tech Distributor of the Year” od EMEA Channel Academy. Tytuł ten jest tym cenniejszy, że został przyznany na podstawie głosów resellerów, a więc jest wyrazem opinii najbliższych współpracowników każdego dystrybutora.

Luty przyniósł nam też inną okazje do świętowania – drugi z rzędu Złoty Bell dla Dystrybutora Roku w plebiscycie Mobility Trends. Jako oficjalny przedstawiciel Xiaomi w Polsce, poszerzyliśmy również dotychczasowy kanał sprzedaży o sieć elektromarketów Media Expert.

Marzec

Koniec pierwszego kwartału stał u nas pod znakiem aktywności różnego rodzaju. Nowy sezon rozpoczęły nasze drużyny – biegowa i rowerowa, które w kolejnych miesiącach dzielnie reprezentowały zespół ABC Data w cyklu Mazovia MTB Marathon i kilkunastu maratonach i zawodach długodystansowych. W ofercie ABC Data pojawiły się tymczasem produkty TomTom, wiodącego producenta zaawansowanych systemów nawigacji samochodowej oraz sprzętu dla miłośników sportu i aktywnego wypoczynku.

W pierwszej połowie miesiąca odwiedziliśmy I Konferencję Edukacji Dualnej – EDUAL, gdzie prezentowane były zaawansowane technologie sprzyjające transformacji przemysłu. Na miejscu nasi eksperci prezentowali możliwości drukarek 3D.

Kwiecień

Nie zwalnialiśmy tempa. Zostaliśmy wyłącznym dystrybutorem konsumenckich rozwiązań Toshiba Lighting w regionie CEE i poszerzyliśmy naszą ofertę skanerów 3D o urządzenia firmy Shining3D. W ramach współpracy z Play, wprowadziliśmy do oferty operatora smartfony Xiaomi. 24 kwietnia wzięliśmy udział w kolejnej edycji Wiosennych Spotkań S4E. Była to znakomita okazja, by w gronie decydentów największych firm IT, porozmawiać o cyfrowej transformacji, współpracy międzypokoleniowej i prowadzeniu działań biznesowych w obecnym otoczeniu rynkowym.

Ważnym wydarzeniem kwietnia była też dla nas ceremonia wręczenia statuetek OKI, na której otrzymaliśmy tytuł „Dystrybutora Roku OKI 2016 w Polsce”. Takie wyróżnienie od producenta, który współpracuje z nami od 2003 roku, to najlepszy wyraz uznania i potwierdzenie, że wspólna pasja do nowych, innowacyjnych technologii i wspólny cel, jakim jest optymalizacja prowadzonej działalności biznesowej, przynoszą wymierne efekty i zadowolenie dla obu stron. Równie dumni wracaliśmy ze „Spotkania Partnerów Schneider Electric” w Łodzi, gdzie otrzymaliśmy statuetkę „Największego dystrybutora rozwiązań APC by Schneider Electric 2016”.

Maj

Maj był dla nas iście mistrzowskim miesiącem. Do naszej poszerzającej się gablotki z trofeami dołączyły kolejne statuetki. Na gali IT Resellera – mistrzowie nowych technologii otrzymaliśmy IT Championa za debiut roku. Osoby głosujące w plebiscycie, czytelnicy IT Resellera oraz członkowie niezależnej kapituły, wskazali, że wejście na polski rynek marki Xiaomi było najważniejszą premierą 2016 roku. 10 maja w Łazienkach Królewskich w Warszawie na gali Lenovo Top Partner Award zostaliśmy z kolei uznani „Dystrybutorem roku 2016 w kategorii produkty biznesowe”.

Czerwiec

Jeszcze przed wakacjami przedstawiliśmy naszym partnerom platformę chmurową i szereg innych dedykowanych im rozwiązań. W malowniczej scenerii, wysoko w chmurach, pokazaliśmy, że wychodzimy poza tradycyjną dystrybucję. Na zgromadzonych gościach wrażenie robić mógł nie tylko zapierający dech w piersiach pejzaż Warszawy, ale również prezentowane przez nas usługi – dopasowane do potrzeb partnerów, pozwalające uprościć biznes i uczynić go bardziej elastycznym. Platforma ABC Data Cloud umożliwia globalnym i lokalnym dostawcom oferowanie ich rozwiązań w formie usług IaaS, PaaS, SaaS, DraaS. Resellerzy mogą z kolei, wykorzystując jej możliwości, proponować swoim klientom końcowym nie tylko jedną skonfigurowaną usługę, ale także pakiety złożone z ofert różnych dostawców. Darmowa aplikacja mobilna m-InterLink umożliwia zamawianie elektroniki użytkowej i sprzętu IT z poziomu smartfonów i tabletów wykorzystujących system operacyjny Android albo iOS. Platforma Reseller Web pozwala z kolei tworzyć własne sklepy internetowe, prosto i intuicyjnie, a dodatkowo upraszcza proces logistyczny.

Pozytywne komentarze i reakcje wywołało również otwarcie wyspy Mi Zone w Arkadii, gdzie miłośnicy urządzeń z logo Mi i zainteresowani zakupem szerokiej gamy urządzeń mogą nie tylko nabyć poszczególne produkty, ale również obejrzeć i przetestować je w showroomie. To idealne miejsce, by poznać wyjątkowy ekosystem Xiaomi.

Jakby na potwierdzenie słuszności obranego przez nas kierunku rozwoju w czerwcu otrzymaliśmy dwie wiele mówiące nagrody. Zostaliśmy Dystrybutorem Roku 2016 w plebiscycie CRN, w którym resellerzy i integratorzy przyznają nagrody za osiągnięcia na polskim rynku IT, a w raporcie „ITwiz Best 100” uznano nas największą firmą IT działającą w Polsce w 2016 roku. O kolejności miejsc w rankingu głównym decydowała wysokość jednostkowych przychodów ze sprzedaży rozwiązań IT – oprogramowania, usług oraz sprzętu. Czy można wymarzyć sobie lepszy miesiąc?

Wrzesień

Postanowiliśmy umilić naszym klientom powoli zbliżające się do końca lato i zorganizowaliśmy konkurs „Koniec wakacji, to nie koniec zabawy” z cennymi nagrodami. Sami tymczasem wybraliśmy się na Daleki Wschód, by wziąć udział w konferencji organizowanej przez Xiaomi. Na miejscu mogliśmy z dumą odebrać nagrodę Golden Partner Award, przyznaną nam za wkład w budowę i rozwój kanału sprzedaży Xiaomi oraz zapewnienie pełnego wsparcia i obsługi komunikacyjnej marki w Polsce. Wrzesień przyniósł nam też wyprawę do Berlina na konferencję innego czołowego producenta smartfonów, Huawei, z którym współpracujemy w Polsce od wielu lat, a od 2016 również na Węgrzech. Jako wiodący dostawca konsumenckich rozwiązań Huawei w Polsce czujemy się dumni z sukcesów firmy w regionie CEE i z tym większą radością przyjęliśmy wyróżnienie „Excellent Sale Performance Award”.

Październik

Choć dni robiły się coraz krótsze i chłodniejsze, nadal nie zwalnialiśmy tempa. Nasi eksperci wzięli udział w kongresie „Art of Color” i w konferencji Tech Trade Show 2017, gdzie przedstawiali możliwości druku 3D. Byliśmy aktywnym uczestnikiem XIV Forum Polskich Menedżerów Logistyki i towarzyszyliśmy Pani Prezes Ilonie Weiss podczas konferencji „Rozwijaj biznes z najlepszymi”, podczas której opowiedziała, jak odważne decyzje i łamanie schematów biznesowych mogą wpłynąć na globalny sukces firmy. Na Tech Trade Show mogliśmy również odebrać cenną nagrodę „Dystrybutora Roku 2017 w kategorii IT”, przyznaną nam przez kapitułę konkursową złożoną z uznanych przedstawicieli branżowych instytucji, mediów i firm.

Ważnymi wydarzeniem dla ABC Data był również pierwszy Mi Fan Festival, który pozwolił spotkać się największym fanom telefonów z logo Mi, a jednocześnie uczcić pierwszą rocznicę wprowadzenia przez ABC Data do oficjalnej dystrybucji na polskim rynku smartfonów Xiaomi. Z dumą mogliśmy świętować w gronie pasjonatów sukces marki, która ma już 7% udziału w rynku CEE. Tradycyjnie spotkaliśmy się też z dziennikarzami na charytatywnym turnieju bowlingowym, w którym sportowa rywalizacja toczona była w szczytnym celu. Na zwycięzców czekał ufundowany przez ABC Data czek na pięć tysięcy złotych, który najlepsza drużyna mogła przeznaczyć na wybrany przez siebie cel charytatywny.

Listopad

Wielkimi krokami zbliżał się gorący okres przedświąteczny, a my zaprosiliśmy naszych klientów do zabawy w kolejnym konkursie. Tym razem ich zadaniem było znalezienie Mikołaja w naszym systemie Interlink na podstawie wskazówek publikowanych na ABC Data News i w naszych kanałach na portalach społecznościowych. Listopad sprzyjał też ciekawym dyskusjom na ważne tematy. Wiceprezes Zarządu Andrzej Kuźniak wziął udział w debacie „Dystrybucja IT – wygrają najsilniejsi”, a Dyrektor Działu Rozwiązań Chmurowych Piotr Skórzyński uczestniczył w dwóch spotkaniach poświęconych platformom chmurowym.

Grudzień

Czas podsumowań i wytężonej pracy. Oddajemy głos Pani Prezes Ilonie Weiss, która w rozmowie z Pulsem Biznesu opowiedziała o minionych miesiącach.

Rok 2017 będziemy wspominać bardzo ciepło, bo pozwolił nam rozwijać biznes i współpracować ze znakomitymi ludźmi, profesjonalistami i świetnie prosperującymi firmami. Dziękujemy wszystkim współpracownikom i partnerom.

A jak Wy wspominacie i oceniacie 2017 rok? Jeśli doceniacie włożone przez nas wysiłki i współpracę biznesową z ABC Data, zagłosujcie na nas w plebiscycie EMEA Channel Academy na „Dystrybutora roku Europy Środkowo-Wschodniej”. Choć konkurencja jest bardzo silna, z Wami zwyciężyć!