ABC Data dystrybutorem telefonów Blaupunkt

0
352

Blaupunkt Competence Center Mobile Phones nawiązał współpracę ze spółką ABC Data. Przedmiotem umowy jest wprowadzenie do sprzedaży produktów z segmentu Mobile.

Z początkiem 2018 roku firma Blaupunkt rozpoczęła działania mające na celu wprowadzenie do Polski kolejnej grupy produktowej. Niemiecka marka chce wejść na rynek z szerokim asortymentem telefonów, skierowanym do rozległego grona odbiorców. W portfolio marki Blaupunkt znajdują się zarówno telefony biurowe, specjalistyczne oraz przeznaczone dla seniorów, jak i duży wybór smartfonów z Androidem o bardzo dobrych parametrach dostępnych w wielu wariantach kolorystycznych.

Często mówimy, że telefony Blaupunkt to jakość z najwyższej półki w cenie zarezerwowanej dla B-brandów. Do tego dochodzą innowacyjność i tradycja stanowiące połączenie, które w przypadku naszej marki doskonale sprawdziło się na całym świecie. Mamy więc wszelkie powody sądzić, że podobnie będzie z segmentem Mobile w Polsce. – powiedział Marcin Harasim, Country Manager Blaupunkt Mobile & Smart Home Polska. – Cieszymy się też, że właśnie ABC Data zajmie się dystrybucją, bo jest to partner, który podobnie jak my myśli o kliencie, ceni jakość i profesjonalizm.

Rozpoczęcie sprzedaży telefonów Blaupunkt planowane jest na pierwszy kwartał 2018 roku.
Blaupunkt to marka znana i lubiana przez konsumentów w Polsce już od wielu lat. Wprowadzenie jej do portfolio ABC Data stanowi naturalny krok na drodze rozszerzenia naszego asortymentu – komentuje Agata Kozak-Piotrowska, Business Unit Manager Działu Mobile w ABC Data – Sprzęt marki Blaupunkt doskonale wpisuje się w naszą ofertę w obszarze smartfonów i stanowi jej doskonałe uzupełnienie. Klienci ABC Data mogą zaopatrzyć się zarówno w urządzenia budżetowe, jak też modele ze średniej i najwyższej półki pochodzące z oferty najważniejszych producentów smartfonów, w tym – od teraz – także firmy Blaupunkt – dodaje Agata Kozak-Piotrowska.

Powstanie firmy datowane jest na 1923 rok. Wówczas to w Berlinie została założona firma „Ideal” produkująca słuchawki. Każdą parę słuchawek technicy firmy dokładnie sprawdzali i oznaczali symbolem jakości – niebieską kropką. W końcu Klienci zaczęli pytać o słuchawki z niebieską kropką i tak przyjęła się nowa nazwa Blaupunkt. Symbol jakości stał się znakiem firmowym, a w roku 1938 również nazwą firmy. Obecnie marka posiada w swoim portfolio urządzenia car-audio, home audio, AGD, klimatyzacje, telewizory, systemy alarmowe i telefony.